پشتیبانی تلگرام
درمان خانگی فیستول مقعدی

درمان خانگی فیستول مقعدی

درمان خانگی فیستول مقعدی

در این مقاله به معرفی و علائم بیماری فیستول پرداخته شده است. همچنین راه های درمان خانگی فیستول مقعدی شرح داده شده است.

فیستول مقعدی چیست ؟

فیستول مقعدی یک از بیماری های رایج مقعدی است. داخل مقعد غده هایی وجود دارد که کارشان تولید مایع است. اگر بر اثر هر علتی این غده ها مسدود شوند و مایع تولید نکنند، در مقعد یک کیست عفونی که مایع در آن جمع شده تولید می شود. اگر این بیماری را به موقع درمان نکنید، آبسه به بیرون از مقعد راه پیدا می کند. با بیرون آمدن کیست عفونی از مقعد، سوراخ مقعد گرفته می شود. آبسه یکی از علت های مهم بروز بیماری فیستول است. پس از آبسه بیماری سل، بیماری های مقاربتی و بیماری های روده ای از علت های بروز بیماری مقعدی فیستول است.

علائم هشدار دهنده بیماری فیستول مقعدی

با مشاهده هر یک از علائم بیماری فیستول، هر چه سریع تر به درمان بیماری بپردازید. با گذشت زمان و پیشروی بیماری درمان سخت تر می شود.

  • درد، قرمزی و تورم اطراف مقعد
  • دفع دردناک مدفوع با خونریزی
  • ترشح مایع بدبو از مقعد

 درمان خانگی بیماری فیستول

با تشخیص بیماری در مراحل اولیه بیماری، روش های خانگی بهترین درمان بیماری ها است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکان درمان فیستول با بهترین روش های بدون درد امکان پذیر است. درمان خانگی برای کسانی که از جراحی واهمه دارند و توان مالی کم دارند، بهترین روش است.

مواد طبیعی و گیاهی میتوانند در درمان یا پیشگیری از بسیاری از بیماری ها مفید باشند ، ما مقالات دیگری از این دست برای شما آماده کرده ایم که میتوانید آنها را در درمان فیشر با طب سنتی و درمان گیاهی بیماری بواسیر مطالعه کنید.

 درمان خانگی بیماری فیستول

درمان خانگی بیماری فیستول

آب گرم

برای تسکین درد فیستول مقعدی، روزانه 30 دقیقه در آب گرم بنشینید. در لگن یا وان آب گرم، می توانید از اسانس های ضد درد نیز استفاده کنید.

زردچوبه

استفاده از زردچوبه برای درمان بیماری فیستول بسیار مفید است. زردچوبه یک آنتی بیوتیک طبیعی بدون ضرر است. این گیاه برای از بین بردن باکتری های مضر روده مفید است. می توانید زردچوبه را با شیرخشک بدون چربی و عسل خوب مخلوط کنید. شب ها قبل از خواب میل کنید.

زنجبیل

زنجبیل برای تسکین درد معده و اعصاب بسیار مفید است. زنجبیل برای کاهش دردهای عضلانی، درمان تهوع و بهبود سیستم ایمنی نیز مفید است. دم کرده زنجبیل برای درمان بیماری فیستول مقعدی و یبوست بسیار تاثیر گذار است.

پونه کوهی

یکی از راه های مؤثر درمان فیستول مقعدی استفاده از پونه کوهی است. گیاه پرخاصیت پونه کوهی ضد التهاب، ضد ویروس، کاهش دیابت، ضد تورم و برای رفع خونریزی بسیار مفید است. پونه کوهی را دم کنید، برای درمان فیستول مقعدی صبح و شب میل کنید.

عسل

مصرف مخلوط عسل و آب برای درمان فیستول مقعدی بسیار تاثیر گذار است. عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن، ضد باکتری و سم زدایی بدن بسیار مفید است.

گریپ فروت

دانه و غشای میوه گریپ فروت یک پماد عالی برای درمان فیستول مقعدی است. 1 قاشق عصاره دانه گریپ فروت را با پنبه ی تمیزی به محل فیستول مقعدی بمالید. پس از 20 دقیقه بشویید و به آرامی خشک کنید.

میخک

برای درمان خانگی بیماری فیستول از میخک استفاده کنید. میخک با خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی یش برای درمان بیماری فیستول مقعدی، تسکین درد معده، رفع عفونت های انگلی مفید است. میخک را با زنجبیل مخلوط کنید و پس از دم کشیدن میل کنید.

درخت چای

روغن درخت چای بهترین پماد برای بهبود زخم های مقعدی است. این روغن با کاهش میکروب و بازسازی گلبول های سفید زخم را سریع خوب می کند. 1 قاشق روغن درخت چای را با روغن زیتون مخلوط کنید و با گوش پاک کن تمیز به محل آسیب دیده بمالید. پس از 30 دقیقه بشویید.

سیر و پیاز

پیاز دارای گوگرد و سیر با خاصیت ضد باکتری که دارد، در کنار هم برای درمان فیستول بسیار مفید هستند. با مصرف پیاز و سیر و ترکیب شان بیماری فیستول مقعدی را درمان کنید. پیاز را به صورت حلقه ای برش دهید. سیر را کاملاً له کنید. کلم خرد شده با پیاز و سیر را به آب در حال جوشیدن اضافه کنید. پس از 10 دقیقه سوپ را میل کنید. این سوپ برای جلوگیری از یبوست و درمان فیستول مفید است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *