درمان بیماری های آنورکتال

انواع زگیل تناسلی و پوستی

انواع زگیل تناسلی و پوستی

انواع زگیل

زگیل ها به انواع زگیل های تناسلی و پوستی تقسیم می شوند. زگیل های پوستی از نظر درمانی مناسب تر و عوارض کمتری دارند.

اما در نهایت ویژگی و ساختار هریک شامل موارد زیر است :

زگیل های پوستی

زگیل های پوستی شایع تر و ساده تر هستند. بخش های مختلفی از بدن را درگیر می کنند و البته میزان سرایت آن به دیگران کم تر است.

زگیل های پوستی روی پوست بازو، سینه، دست ها و پاها ظاهر می شوند ، زگیل های پوستی با زگیل های تناسلی فرق دارند و معمولا خطرناک نیستند.

انواع زگیل تناسلی

دلیل نامگذاری زگیل تناسلی این است که ناحیه تناسلی و اطراف مقعد را تحت تاثیر قرار می دهد.

این نوع زگیل که نواحی تناسلی را درگیر می کند، در قسمت های مرطوب بدن به سرعت رشد کرده و تکثیر می یابد و با اولین ارتباط شریک جنسی ایشان را نیز درگیر می سازد.

زگیل های تناسلی ممکن است همیشه خطرناک نباشند و به دو دسته کم خطر و پر خطر دسته بندی می شود.

انواع زگیل های تناسلی عبارت اند از:

زگیل تناسلی کم خطر

نوع کم خطر زگیل تناسلی فقط باعث ایجاد زگیل روی ناحیه تناسلی و مقعد می شود و خطر سرطان را ندارد و تبدیل به سلول های سرطانی نمی شود زگیل تناسلی کم خطر هم برای مردان و هم برای زنان ایجاد می شود با این حال زنان به دلیل قابل مشاهده نبودن جاهایی مثل دهانه رحم و یا واژن خود باید بیشتر مراقب باشند.

اگر از نوع کم خطر باشند آسیب کمتری به واژن و رحم وارد می شود این زگیل ها موجب تغییرات اندکی در قسمت دهانه رحم می شوند. این زگیل ها بیشتر در قسمت خارجی دستگاه تناسلی ایجاد می شوند و کمتر در قسمت داخلی ایجاد می شوند.

از بین ۱۰۰ نوع ویروس HPV دوازده تیپ آن کم خطر هستند که نوع ۶ و ۱۱ بیشتر شایع بوده و باعث ایجاد زگیل تناسلی کم خطر می شود زگیل های کم خطر تناسلی معمولا مشکل حادی را به وجود نمی آورند و پس از ۱۸ تا ۲۴ ماه خود به خود درمان می‌شود از انواع دیگر کم خطر می توان به تیپ های ۴۰، ۴۳، ۴۴، ۵۳، ۵۴، ۶۱، ۷۲ و ۷۳ اشاره نمود.

زگیل تناسلی پر خطر

این نوع زگیل های تناسلی باعث ایجاد سرطان هایی مثل سرطان دهانه رحم، سرطان واژن و یا دهانه واژن در زنان می شود در مورد مردان هم نوع پرخطر این زگیل می تواند باعث ایجاد سرطان آلت تناسلی و یا مقعد شود هم چنین این ویروس از نوع پر خطر آن می تواند باعث سرطان های حنجره، زبان و یا لوزه هم شوند، دلیل پر خطر بودن این ویروس آن است که به داخل دستگاه تناسلی نفوذ می کند به طور کلی زگیل تناسلی پر خطر زگیل هایی هستند که سرطانی هستند و به سرعت در بدن فرد تکثیر می شود.

زگیل تناسلی پر خطر ۱۲ نوع دارد که تیپ های ۱۶ و ۱۸ آن ۷۰٪ و بیشترین نقش را در ایجاد سرطان دهانه رحم دارد و تیپ ۱۶ آن هم در ۹۰٪ موارد دلیل بیشتر سرطان های دهان و مقعد و واژن است، با توجه به اینکه سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع در زنان می باشد، می توان گفت این ویروس برای زنان بسیار خطرناک است ، سایر تیپ های پر خطر این ویروس عبارتند از : ۳۱، ۳۳، ۳۵، ۳۹،۴۵، ۵۱، ۵۲، ۵۶، ۵۸ ، ۵۹ و ۶۸.

مشاوره از آنورکتال

خدمات درمان بیماری های نشیمنگاهی نظیر:

از مهمترین خدمات ما در کلینیک آنورکتال می باشد.

بدون نگرانی و ترس همین حالا با ما تماس بگیرید.

هدف اصلی ما درمان قطعی بیماری های آنورکتال و رضایت کامل بیمار میباشد.

کادر درمان و تجهیزات ما، همواره برای رفاه حال شما عزیزان، در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

دریافت وقت مشاوره یا وقت ویزیت:

خط یک : 02188779148

خط دو : 02188856972

تماس بر خط : 09120225954

متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.