درمان بیماری های آنورکتال

پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد + نحوه استفاده

پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد

بسیاری از افراد بعد از مدتی متوجه می شوند که در کنار ناحیه مقعدی خود, یک سری بافت و گوشت اضافه به وجود آمده است .

گاهی مواقع این بافت های اضافه با درد همراه بوده و از این رو تحمل کردن آن کار سختی است.

ما هم در این مقاله قصد داریم تا یک بررسی کلی از پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد داشته باشیم و ببینیم که آیا می توان این بیماری را با این روش ساده از بین برد یا حتما می بایست جراحی یا لیزر کرد؟

منظور ما از بین زدگی زدگی یا همان بافت اضافه, بیماری های بواسر و شقاق مقعدی می باشد که امروزه درصد بیشتری از مردم را درگیر خود کرده اند و می توان گفت که جزو موارد شایع به حاسب می آیند.

به همین خاطر قبل از هر چیزی بهتر است نگاهی به این دو بیماری داشته باشیم و ببینیم که اصلا چطور به وجود می آیند و روش های پیشگیری از آنها چه مواردی هستند؟

معرفی بیماری بواسیر

در حال حاظر بواسیر را می توانیم شایع ترین بیماری آنورکتال در نظر بگیریم که به دلایل مختلفی ایجاد می شود و اغلب هیچ ارتباطی به جنسیت افراد ندارد.

هموروئید زمانی به وجود می آید که رگ های اطراف مقعد در اثر فشار بیش از اندازه (بیرونی یا درونی) دچار تورم و التهاب می شوند که به مرور زمان اگر کاری برای آن انجام ندهید,باعث بیرون زدگی بافت و در نتیجه عود کردن بیماری خواهد شد.

در نظر داشته باشید که خود بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که شباهت های زیادی از نظر درمان و علائم به یکدیگر دارند.

بواسیر خارجی

این نوع از بیماری همانطور که از نامش پیداست در خارج از مقعد ایجاد می شود و معمولا با درد همراه است و از آن طرف خونریزی ندارد.

همین مورد باعث شده است که افراد سریعا به دنبال روش درمانی برای آن باشند که نکته مثبتی است.

البته در حالت پایه بیماری و اینکه هنوز شدت نگرفته است,مقدار خونریزی در حد صفر بوده و تقریبا می توان گفت اصلا ندارد.

خونریزی داشتن ممکن است برای خانم ها یا افرادی که دچار کم خونی هستند مشکل ایجاد کند و به مرور زمان سیستم ایمنی را تضعیف و یک سری بیماری های دیگر را به وجود بیاورد.

البته این تنها در زمانی است که مدت زیادی از بیماری فرد گذشته باشد و به طور کامل پیشروی داشته است.

قطعی ترین درمانی که می توانیم امروزه از آن کمک بگیرید,لیزر کردن است که تنها در مدت 20 الی 30 دقیقه انجام خواهد شد و هیچگونه درد و خونریزی در طول آن نخواهید داشت.

بواسیر داخلی

نوع دومی که امروز بیشتر راجبش صحبت خواهیم داشت,بوسایر داخلی است که برعکس نوع خارجی با خونریزی همراه بوده و از طرفی دیگر دردی نخواهد داشت.

البته این بدان معنا نیست که کاری نکنید! خونریزی دروزهای ابتدایی بسیار اندک بوده و بسیاری از افراد حتی متوجه آن نمی شوند,اما به مرور زمان افزایش پیدا کرده و تا جایی می رسد که نیاز به جراحی خواهید داشت.

پیشنهاد ما این است که قبل از اینکه بیماری شما شدید شود, از روش های خانگی و دارویی استفاده کنید و اگر دیدید که در 2 یا 3 روز اول جواب نداد با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا لیزر یا جراحی را برای شما در نظر بگیرد.

نکته دیگری که باید بدانید این است که بواسیر داخلی خود به 4 گروه مختلف که بر اساس شدت از هم متمایز می شوند,تقسیم شده که عبارتند از :

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد
  1. بواسیر داخلی نوع 1 – شدت بسیار اندک : همانطور که گفته شد,شدت این بیماری بسیار پایین بوده و تنها کمی خون بر روی مدفوع دیده خواهد شد که اغلب افراد آن را با بیماری های دیگر اشتباه می گیرند.در نظر داشته باشید بواسیر داخلی ضعیف درد نداشته و اگر دیدید که درد دارید,باید سریعا به پزشک مراجعه کنید که ممکن است به دلیل عفونت یا بیماری های دیگر باشد که شما از آنها بی خبر هستید.
  2. بواسیر داخلی نوع 2 – شدت اندک : در مرحله بعدی بیماری کمی پیشروی کرده و خونریزی بیشتر می شود.از آن طرف بافت متورم در هنگام فعالیت سنگین یا دویدن بیرون می زند.البته این بیرون زدگی بعد از آرام گرفن خود به خود از بین خواهد رفت و بافت به جای اولش باز می گردد.یکی از نکاتی که حتما باید بدانید این است که ممکن است در این حالت دیگر روش های خانگی و سنتی جواب ندهند و می بایست به سراغ لیزر و جراحی بروید (این مورد را پزشک به شما خواهد گفت).
  3. بواسیر داخلی نوع 3 – شدت متوسط : مرحله سوم جایی است که بافت بیرون زده دیگر خود به خود به داخل نخواهد رفت و باید این کار را به شکل دستی انجام دهید.البته ممکن است در اثر این اتفاق,مقدار خونریزی شما بیشتر شود چرا که به بافت فشار بیشتری وارد می شود.معمولا پزشکان در مرحله 3 و 4 روش های اصلی یعنی لیزر و جراحی را به بیمار خود پیشنهاد می کنند (چرا که دیگر موارد تنها باعث وقت تلفی و افزایش آسیب ها خواهد شد).
  4. بواسیر داخلی نوع 4 – شدت زیاد : بهتر است بگوییم که در این حالت دیگر چیزی برای نگرانی بیشتر وجود ندارد و تنها راه درمان لیزر است.از روش های خانگی تنها می توان برای کنترل بیماری و جلوگیری از عفونت استفاده کرد که در مقاله ای جدا در رابطه با آن صحبت کرده ایم.بافت بیرون زده دیگر به داخل باز نخواهد گشت (حتی با دست یا فشار اضافی).

پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد در مراحل 1 و 2 به کار خواهد آمد و بعد از آن بهتر است وقت خودتان را تلف نکنید! چرا که حتی بعد از درمان هم ممکن است بیماری بازگردد و این بار شدتش هم بیشتر خواهد شد.البته بستگی به رژیم غذایی و فعالیت شما در طول روز هم خواهد داشت.

بهترین پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد

در نظر داشته باشید که تشکیل گوشت اضافه در مقعد می تواند دلایل دیگری از جمله بارداری,ضربه,بلند کردن اجسام سنگین و ژنتیک داشته باشد که وظیفه تشخیص آن بر عهده پزشک است.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که معمولا هیچکدام از داروهای موجود در این زمینه اثر بخشی درست ندارند و حتی ممکن است با روش های خانگی,شدت بیماری بیشتر شود (گوشت اضافه به هیچ عنوان بافت سرطانی نیست).

منظور ما از خطرناک بودن درمان خانگی این است که ممکن است با یک کار اشتباه, باکتری هایی که در مقعد هستند به بافت و رگ های خونی منتقل شوند و از همین رو یک سری مشکلات جدی برای بیمار به وجود بیاید.

برای یافتن پماد بهتر است در سایت ها یا فروشگاه های لوازم آرایشی – بهداشتی جستجو کنید که از برندهای مختلف دارند.

البته بیشتر این موارد برای صورت و سایر نقاط بدن هستند که شدت بیماری کمتر بوده و تاثیر بیشتری دارند.مراقب باشید که از مواد بی کیفیت و تلقبی استفاده نکنید که ممکن است شرایط را وخیم تر کنند.

چطور این بیماری را تشخیص دهیم؟

تشخیص این بیماری بسیار ساده بوده و تنها با یم نگاه می توانید متوجه آن شوید.

اگر هم نمی توانید این کار را انجام دهید,بهتر است به یک پزشک عمومی مراجعه کنید تا به طور قطع نظرش را بگوید.

البته گاهی مواقع ممکن است در اثر ضربه شدید در اطراف گوشت اضافه,زخم یا عفونت به وجود بیاید که کار را کمی سخت تر خواهد کرد.

مشاوره از آنورکتال

خدمات درمان بیماری های نشیمنگاهی نظیر:

از مهمترین خدمات ما در کلینیک آنورکتال می باشد.

بدون نگرانی و ترس همین حالا با ما تماس بگیرید.

هدف اصلی ما درمان قطعی بیماری های آنورکتال و رضایت کامل بیمار میباشد.

کادر درمان و تجهیزات ما، همواره برای رفاه حال شما عزیزان، در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.

پماد از بین برنده گوشت اضافه مقعد

عنوان مقاله ای بود که اینجا به آن پرداختیم

دریافت وقت مشاوره یا وقت ویزیت:

خط یک : 02188779148

خط دو : 02188856972

تماس بر خط : 09120225954

متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.