درمان فیستول با دارو

درمان دارویی فیستول

تقریبا تمام افرادی که در ابتدا یک بیماری خاص را می گیرند,به دنبال روش های درمانی غیر تهاجمی و دارویی هستند و از این رو ما هم تصمیم گرفتیم که برای فیستول,مقاله ای مجزا بنویسیم تا به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود.ما به هیچ عنوان دوست نداریم که وقت شما رو بگیریم و از این رو باید بگوییم که درمان فیستول با دارو تقریبا امکان ندارد و از این رو نباید خیلی وقتتان سر این موضوع هدر دهید که مبادا شدت بیماری بیشتر شود.به هر حال با ما همراه باشید تا یک سری روش و داروهای مناسب برای این کار به شما معرفی کنیم.

بیماری فیستول چیست

خب قبل از اینکه بخواهیم توضیحاتی کاملی از روش های درمان فیستول بگوییم,باید کمی با خود بیماری و اینکه چطور به وجود می آید یا چگونه باید از بروزش جلوگیری کرد اشنا شوید.به طور ساده اگر بخواهیم فیستول را معرفی کنیم,باید بگوییم که به نوعی از بیماری گفته می شود که یک منفذ بین دو نقطه از بین به شکل غیر طبیعی ایجاد می شود که در افراد دیگر وجود ندارد.فیستول انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها یک سری علائم مخصوص به خودشان را دارند,اما نکته اینجاست که روش های درمان همیشه ثابت بوده و لیزر می تواند بیماری را به طور کامل از بین ببرد و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.

درمان فیستول

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که فیستول چطور ایجاد می شود؟ در نظر داشته باشید که فیستول مقعدی اغلب در اثر خالی کردن مواد داخل آبسه به وجود می آید و از این رو فرد باید آمادگی آن را داشته باشید که بعد از لیزر یا جراحی آبسه,به سراغ فیستول برود (البته این موضوع برای 80% افراد بوده و در 20% افراد منفذ خودش بسته خواهد شد).

انواع فیستول

فیستول بین صفاقی : این نوع فیستول بین عضله اسفنکتر داخلی و خارجی تشکیل شده که بسیار نزدیک به دهانه مقعد می باشد.

فیستول ترانسفنکریک (فیستول نعل اسبی شکل) : این نوع فیستول می تواند در بین عضلات اسفنکتر داخلی و خارجی یا در پشت مقعد ایجاد و سپس از اسفنکتر خارجی گذشته و در نزیکی مقعد نمایان شود.اغلب به شکل U دیده خواهند شد و به همین خاطر است به آنها نعل اسبی شکل گفته می شود.

فیستول سوپر اسفنکتریک : نوع سوم هم دقیقا مانند دو مورد بالا از بین عضلات اسفنکتر داخلی و خارجی شروع شده و به مرور زمان تا عضله شرمگاه می رسد.سپس از آنجا به سمت پایین رفته و به شیب شریانی و عضله بالابر کشیده می شود.

فیستول اینتر اسفنکتریک : این فیستول از روده بزرگ شروع شده و همینطور به پایین می آید و از عضله آنی لواتور عبور کرده و در نزدیکی مقعد بیرون می زند.فیستول اینتر اسفنکتریک اغلب به دلیل ابسه آپاندیس یا بیماری کرون به وجود می آید.

درمان فیستول با دارو (انواع روش ها)

خب این مورد را در نظر داشته باشید که داروهای زیادی برای مصرف وجود دارند که هر کدام یک سری کار انجام می دهند که می توانند در روند بیماری تاثیر داشته باشند (البته تنها در کنترل).معمولا پزشکان از این موارد قبل یا بعد از عمل پیشنهاد می کنند که بیماری دچار مشکل نشود (از لحاظ درد یا جوش خوردن زخم).اغلب افرادی که دارو مصرف می کنند,از جراحی یا لیزر ترس دارند! اما باید بدانید که در لیزر بیمار به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و بعد از چند دقیقه استراحت,می تواند به خانه برگردد و استراحت کند.

داروهای مسکن

اولین موردی که می بایست توجه زیادی به آنها داشته باشید,مسکن ها هستند که بعد از عمل یا قبل از آن برای کنترل درد کاربرد دارند.اگر درد کمی دارید می توانید از قرص های مختلف مانند ژلوفن و بروفن کمک بگیرید و در غیر این صورت از نوع تزریقی مانند دگزا استفاده کنید.البته تمام این موارد باید زیر نظر پزشک مصرف شوند و به هیچ عنوان خودسر کاری نکنید.به هر حال اغلب پزشکان توصیه می کنند که از مسکن های کدئین دار مصرف نکنید.

داروهای آنتی بیوتیک

ما همیشه می گوییم که در لیزر درصد ابتلا به عفونت تا حد زیادی کاهش یافته است و تقریبا از هر 200 نفر,یک نفر دچار می شود.اما برای جلوگیری از این مشکل بهتر است زیر نظر پزشک,آنتی بیوتیک مصرف کنید.دقت داشته باشید که مصرف آنتی بیوتیک اغلب قبل از جراحی بوده که در طول کار مشکل خاصی به وجود نیاید.البته ما در تهرانی تمام موارد را رعایت می کنیم و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

داروهای ضد التهاب

داروهای ضد التهابی زیادی وجود دارند که می توانید برای بیماری های نشیمنگاهی مختلف از جمله فیستول,بواسیر و شقاق استفاده کنید تا بعد از جراحی یا در هنگام وجود بیماری,محل زخم تا حد زیادی کاهش حجم داشته باشد و از آن طرف فشار زیادی به رگ ها وارد نشود.مواد ضد التهابی اغلب به شکل پماد ساخته می شوند که می بایست به ناحیه مورد نظر زده و منتظر بمانید که جذب پوست شود و در این بین باید دقت داشته باشید که بیش از حد استفاده کنید که ممکن است خطر آفرین باشند.برای شروع تنها کافیست یک پماد آنتی هموروئید را از داروخانه تهیه کنید که در نوع داخلی و خارجی یافت می شود.

فیستول مقعدی چیست ؟

بهترین روش درمان فیستول؟

اگر از داروهای بالا استفاده کردید و نتیجه مطلوبی در طی چند روز نگرفتید,بهتر است به سراغ روش های درمان قطعی بروید که مبادا شدت بیماری افزایش پیدا کند.در حال حاظر سریع ترین و بهترین راه حل از بین بردن تمام بیماری های نشیمنگاهی,استفاده از لیزر می باشد که تکنولوژی آن چند سالی است وارد کشور شده و در این مدت اندک بسیاری از افراد را به خود جذب کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید