دارو برای درمان خانگی بیماری هموروئید

دارو برای درمان خانگی بیماری هموروئید

دارو برای درمان خانگی بیماری هموروئید

هموروئید یکی از بیماری های مقعدی است که به دو نوع هموروئید داخلی و هموروئید خارجی تقسیم می شود. هموروئید داخلی در حواشی ناحیه مقعد قابل مشاهده می باشد اما هموروئید خارجی در نواحی عمیق تر مقعد بوده و ممکن است قابل مشاهده نباشد. در این مقاله به معرفی دارو برای درمان خانگی بیماری هموروئید میپردازیم.

دارو و درمان های طبیعی

فیبر بخورید

استفاده از غلات، میوه ها و مواد غذایی فیبر دار یکی از بهترین روش های پیشگیری از بیماری هموروئید می باشد. هم چنین اگر تحت درمان هستید می توانید از فیبر برای بهبود شرایط خود از آن استفاده کنید.

دارو برای درمان خانگی بیماری هموروئید

آب زیاد بخورید

نوشیدن آب به مقدار کافی هم به هیدراته شدن بدن شما کمک می کند و همچنین ریسک احتمال بروز و پیشرفت این بیماری را کاهش می دهد. طبق تحقبقات انجام شده کارشناسان متعقدند انسان روزانه باید حداقل 8 لیوان آب بنوشد. نوشیدن آب هم چنین احتمال بروز یبوست را کاهش می دهد.

وان جوشانده پوسته درخت بلوط درست کنید

یکی از روش هایی که میتوان آن را دارو برای درمان بواسیر نیز در نظر گرفت، آماده سازی وان درخت بلوط است. در این روش ابتدا مقدار کمی از پوست درخت بلوط را با حدودا 2 لیتر آب می جوشانیم، سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و به مدت نیم ساعت می بایست خنک شود. سپس 5 لیتر آب را به صورت جداگانه گرم کرده و به محلول اضافه می کنیم. سپس به مدت 30 الی 40 دقیقه در وان نشسته (لگن وناحیه مقیعدی به طور کامل در آب باشد). از نتایج این روش حیرت زده خواهید شد.

حمام Sitz Bath

یکی دیگر از روش های درمانی استفاده از نمک اسپوم و وان آب گرم می باشد. نمک خواص بسیار بالایی داشته و یکی از آن ها جلوگیری از تورم و التهاب در ناحیه ی مقعدی می باشد. گرمای حاصله از وان مانند دارو برای درمان بواسیر عمل کرده و بیماری را بهبود می بخشد. متخصصان توصیه می کنند روزانه 3 بار، هر بار به مدت 20 دقیقه در وان آب گرم بنشینید. بهتر است این عمل را بعد از دفع مدفوع انجام دهید.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد سبب ایجاد حس آرامش در فرد بیمار می شود. درست کردن کمپرس سرد کاری بسیار ساده و آسان است. پس از تهیه کمپرس سرد آن را چند دقیقه ای روی ناحیه مقعد قرار داده تا تورم و درد ناشی از بواسیر کاهش یابد. همچنین این روش باعث جلوگیری از خونریزی می شود.

کمپرس گرم

اگر به هر دلیلی قادر به نشستن در آب گرم نیستید، میتوانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید. یک حوله تمیز را درون آب گرم فرو برده و سپس آن را بچلانید و آن را بر روی ناحیه ی متورم گذاشته و این عمل را به مدت 20 دقیقه ادامه دهید و در انتها ناحیه را خشک کنید.

فندق افسونگر

از فندق افسونگر می توان برای از بین بردن لکه ها و نقاط ریز پوستی، تسکین درد و خارش، التیام زخم ها، تاول ها و همچنین یکی از دارو برای درمان بواسیر می باشد.

دارو و درمان های شیمیایی

از پماد برای تسکین درد استفاده کنید

با توجه به نوع هموروئید و درجه (گرید آن) از پماد های تسکین دهنده درد استفاده کنید برای مثال میتوانید از پماد آلوئه ورا و یا پماد ها ضد التهابی دیگر و یا از شیاف استفاده کنید. قبل از استفاده توجه داشته باشید که این دارو ها عوارض جانبی خاصی نداشته باشند.همچنین توصیه می شود از شیاف یکبار بیشتر در هفته استفاده نشود.

ویتامین  E

ویتامین E دارای خواص زیاد بوده که برخی از آن ها کاهش ریسک ابتلا به کم خونی، ناراحتی های کلیه، آفتاب سوختگی، ناباروری در مردان و همچنین برای پوست بسیار خوب است. همچنین ویتامین E می تواند همانند یک دارو برای درمان بواسیر باشد.

برای مقابله با بیماری بواسیر می توانید یک کپسول ویتامین را باز کرده و آن را به ناحیه مقعدی بمالید. همچنین سبزیجات، گوشت قرمز، غلات و میوه ها حاوی ویتامین E هستند و می توانید از این منابع غذایی برای تامین ویتامین E استفاده کنید.

تسکین دهنده ها

دارو برای درمان بواسیر، بسیار در داروخانه ها یافت می شود. ولیکن نخست می بایست نظر پزشک متخصص را در این زمینه جویا شوید. پزشک ممکن است دارو برای تسکین درد هموروئید، بی حسی های موضعی و دارو های ضدالتهاب را به شما پیشنهاد کند.

توجه داشته باشید استفاده از این نوع دارو ها ممکن است با دارو های دیگری که مصرف می کنید تداخل داشته باشد لذا قبل از تهیه حتما از عوارض جانبی این دارو ها اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید