عمل بواسیر با لیزر چطور انجام می شود؟

عمل بواسیر با لیزر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و امدن روش های جدید درمان بیماری های مختلف,دیگر کمتر کسی به سمت روش های سنتی می روند که در این بین تجهیزات لیزری توانسته اند انقلابی در صنعت پزشکی ایجاد کنند که بسیاری از مشکلات بیماران حل شود.البته ما در این مقاله قصد داریم تا عمل بواسیر با لیزر را بررسی کنیم و ببینیم که چطور انجام می شود و اصلا چه مزیت هایی دارد که باعث شده در مدت بسیار اندک,بیش از 90% بیماران را به سمت خود جذب کند؟ پس تا آخرین لحظه همراهمان باشید و اگر هم سوالی داشتید,همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید یا در بخش نظرات اعلام کنید!

در حال حاظر سه روش مختلف برای درمان این بیماری وجود دارند که ما تمام آنها را با هم مقایسه خواهیم کرد تا شما دوستان بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.اولین مورد روش های خانگی و خوردن یک سری مواد غذایی می باشد که خب برای روزهای ابتدایی بیماری که در حالت ضعیف قرار دارد,مناسب به نظر می رسد و می توانید تا حد زیادی آن را از بین ببرید و درمان کنید.اما اگر شدت بیماری از یک حدی بیشتر شود,می بایست با کمک جراحی سنتی یا لیزر درمانی کاری برایش بکنید که به طور کامل ریشه کن شود.

بواسیر چیست و چطور به وجود می آید؟

بواسیر در که با نام علمی هموروئید شناخته می شود,از جمله مهمترین بیماری های مقعدی به حساب می اید که متاسفانه می تواند در هر سنی با هر شرایطی به وجود بیاید و بیمار را درگیر کند.اصلی ترین عامل به وجود آورنده بواسیر,ایجاد فشار بیش از حد به وریدهای اطراف مقعد می باشد که این فشار می تواند به دلایل مختلفی از جمله یبوست و نشستن بیش از اندازه باشد که کنترل کردن آنها کار سختی نخواهد بود.البته این رگ های متورم اگر درمان نشوند,باعث بروز یک سری بافت بیرون افتاده خواهند شد که به مرور زمان شدتش افزایش پیدا کرده و تا جایی می رسد که دیگر قابل کنترل نخواهد بود و باید سریعا لیزر یا جراحی کنید.یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که بر اساس محل شکل گیری بواسیر,این بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که خوشبختانه هیچ تفاوتی بین این دو از لحاظ روش های درمان وجود ندارد و نیازی به نگرانی نیست (چرا که برخی از افراد با بواسیر داخلی تصور می کنند که درمان سخت تری در پیش دارند).

مشاوره رایگان

تفاوت های بواسیر داخلی و خارجی

در ابتدا می خواهیم در رابطه با بواسیر داخلی صحبت کنیم که معمولا دیرتر تشخیص داده می شود! این نوع بواسیر معمولا با خونریزی بسیار اندک شروع شده که در هنگام دفع یا ایجاد فشار به خوبی قابل رویت بوده و به خاطر اندک بودنش ممکن است افراد اهمیت چندانی به آنها ندهند.البته گاهی مواقع ممکن است که در کنار خونریزی,کمی درد هم داشته باشید که نشان دهنده عفونت بدن یا وجود بیماری دیگری می باشد و باید سریعا به پزشک به مراجعه کنید!به دلیل اینکه این نوع بواسیر در داخل ناحیه مقعدی ایجاد می شود,دسترسی کامل به آن نخواهید داشت و ممکن است نتوانید از پماد و مواد دیگری برای تسکین آن استفاده کنید یا اینکه کارتان سخت می شود.خود بواسیر داخلی در 4 شدت مختلف دیده می شود که در هر مرحله یک سری علائم خاص وجود دارد که عبارتند از :

  • هموروئید در اولین مرحله بسیار ضعیف بوده و تنها ممکن است چند قطره خون دیده شود که آن هم تنها در هنگام اجابت مزاج یا انجام فعالیت های سنگین می باشد.در این حالت به راحتی می توانید با روش های سنتی و خانگی,به طور کامل بیماری را از بین ببرید و تنها می بایست رژیم غذایی مناسب داشته و از طرفی دیگر حواستان به فعالیت های روزانه باشد.
  • در مرحله بعدی,رگ های متورم باعث ایجاد بافت افتاده خواهند شد و از طرفی دیگر خونریزی است که افزایش پیدا می کند.این بافت های افتاده معمولا در هنگام نشستن یا انجام فعالیت های شدید به بیرون از مقعد راه پیدا می کنند که بعد از مدتی هم خود به خود به داخل باز خواهند گشت و نیازی به نگرانی نیست.
  • کمی جلوتر که بروید,متوجه خواهید شد که مقدار خونریزی به حد خطرناکی رسیده و حتی ممکن است باعث بی حالی در افراد ضعیف شود و از آن طرف هم بافت دارای افتادگی دیگر به طور خودکار به داخل باز نخواهد گشت و حتما باید این کار را به شکل دستی انجم دهید.متاسفانه در این حالت دیگر نمی توانید از روش های سنتی برای درمان بیماری کمک بگیرید و می بایسا عمل بواسیر با لیزر را انتخاب کنید.
  • آخرین حالت هم که دیگر کار از کار گذشته و سریعا برای برای جراحی وقت بگیرید.بافت دارای افتادگی به حدی بزرگ و شدید خواهد بود که حتی با دست هم به مکان اولیه خود باز نخواهد گشت.پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری حتما یک مشاوره رایگان با آنورکتال داشته باشید.

بواسیر خارجی توفات چندانی با داخلی ندارد و تنها با درد همراه بوده که در روزهای ابتدایی چندان زیاد نیست.اما به مرور زمان مقدار درد به حدی می رسد که نمی توانید کارهای روزمره خودتان را انجام دهید.پیشنهاد ما این است که حتما در شروع بیماری از روش های خانگی مانند خوردن سبزیجات,ملین ها (روغن زیتون),انجام ندادن فعالیت سنگین و … کمک بگیرید و اگر متوجه شدید که بعد از 2 الی 3 روز تغییر زیادی نکردید,اقدام به درمان با روش لیزری کنید.مزیت اصلی بواسیر خارجی این است که به راحتی قابل تشخیص بوده و شما می توانید از مواد مختلف دارویی به شکل مستقیم برای آن استفاده کنید!

دلایل ابتلا به بواسیر

روش های عمل بواسیر

به طور کلی برای عمل کردن این بیماری دو راه بیشتر وجو ندارد که عبارتند از جراحی سنتی و جراحی با لیزر که ما در ادامه می خواهیم این دو مورد را با یکدیگر مقایسه کنیم.در نظر داشته باشید که این مقایسه بر اساس تجربیات دوستان و پزشکان بوده و می توانید از سایر پزشکان سوال کنید تا مطمئن شوید که هیچ اشتباهی در این مقاله وجود ندارد [در حال حاظر بیش از 90% بازار متعلق به لیزر درمانی است که نشان دهنده کیفیت و مزیت های بالای آن می باشد].

عمل بواسیر با لیزر

متاسفانه برخی از ها به دلیل رقابت ناسالم,اقدام به تخریب این روش درمان می کنند! اما باید بدانید که لیزر درمانی مدت اندکی است که وارد کشور شده است و توانسته در این زمان کوتاه بسیاری از افراد را به سمت خود جذب کند.در این روش,از تجهیزات لیزری پیشرفته ای استفاده می شود که محل زخم بسیار کوچکی به جای خواهند گذاشت که بعد از چند روز به راحتی جوش می خورد و دیگر دردسرهای تعویض پانسمان را نخواهید داشت.اما اگر بخواهیم به طور ساده این مزیت ها را بیان کنیم باید بگوییم »

  1. در لیزر درمانی به هیچ عنوان از داروی بیهوشی استفاده نخواهد شد و از این رو تقریبا تمام افراد قادر به انجامش هستند.
  2. کل عمل لیزر حدود 20 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید و بعد از آن تنها نیاز است که چند دقیقه بر روی تخت بخوابید و سپس می توانید بروید.
  3. در طول این کار بیمار به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و به همین خاطر است که اغلب خانم ها و کودکان به سمتش می روند.
  4. دوره نقاهتی که بیمار باید بگذراند,1 یا 2 روز می باشد که نسبت به جراحی سنتی حدود 18 روز کمتر است (در جراحی سنتی این عدد حدقال 20 روز خواهد بود).
  5. به دلیل استفاده حداقلی از دست و ابزارهای مختلف,احتمال آسیب بافتی یا عفونت به صفر رسیده است و نیازی به نگرانی نیست!

عمل بواسیر با جراحی سنتی

البته جراحی سنتی یک مزیت دارد آن هم این است که هزینه تمام شده این کار نسبت به لیزر کمتر بوده و اگر زمان و سایر مواردی که در پاراگراف بالا گفته شدند,برای شما اهمیتی ندارند می توانید از این روش استفاده کنید.البته این کار معمولا در بیمارستان ها انجام خواهد شد و برخی از بیمه ها هم پوشش می دهند.به هر حال ما تمام جوانب دو روش را گفتیم و این شما هستید که می توانید با توجه به شرایط,یکی را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید