پماد آنتی هموروئید

بهترین پماد آنتی هموروئید در سال 1400

هموروئید یا همان بواسیر را می توانیم به عنوان شایع ترین بیماری نشیمنگاه در نظر بگیریم که متاسفانه در طول این سالها,پیشرفت بسیار زیادی داشته است و درصد آن روز به روز بیشتر می شود.دلیلش هم رژیم غذایی و طرز زندگی بسیار اشتباه ما می باشد که بیماری های مختلفی را به وجود می آورد.بسیاری از افرادی که دچار بواسیر شده اند,به دنبال درمان با پماد آنتی هموروئید هستند که انواع مختلف آن در بازار وجود دارد.اما ما در این مقاله می خواهیم بهترین آنها را معرفی کنیم و ببینیم که آیا می توان این بیماری را به طور کامل با روش های دارویی از بین برد یا خیر؟ پس تا آخر همراهمان باشید!

قبل از اینکه بخواهی به معرفی بپرذازیم,می بایست با خود بیماری و اینکه چطور به وجود می آید آشنا شوید تا از نحوه عملکرد پماد آگاه شوید.اگر بخواهیم به شکل ساده بیماری بواسیر را توضیح دهیم,باید بگوییم که به نوعی از بیماری گفته می شود که در ان رگ های اطراف مقعدر در اثر فشار بیش از اندازه دچار التهاب می شوند و این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که در ادامه بررسی خواهیم کرد.اما این تمام ماجرا نیست و خود بواسیر به دو نوع مختلف داخلی و خارجی تقسیم می شود که هر کدام از آنها یک سری علائم و ویژگی های خاص خودشان را دارند که این مورد هیچ تاثیری در روند درمان نخواهد داشت.

عمل بواسیر

بواسیر داخلی

همانطور که از نام این بیماری پیداست,در داخل ناحیه مقعدی تشکیل می شود و معمولا با خونریزی همراه است که به مرور زمان افزایش پیدا کرده و در آخر به جایی می رسد که باعث کم خونی و ضعف در افراد ضعیف یا کم خون خواهد شد.به همین دلیل باید آن را جدی بگیرید که این مشکل کار کردن و خوابیدن شما را مختلف خواهد کرد.البته گاهی مواقع ممکن است در اثر عفونت یا موارد دیگر,ناحیه مورد نظر با درد همراه باشد که کاملا طبیعی بوده و باید پزشک متخصص شما را معاینه کند.متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که بیماری را در حالت شدید می توانند با روش های خانگی درمان کنند که این طرز فکر کاملا اشتباست و تنها باعث اتلاف وقت خواهد شد,از این رو قبل از هر کاری بهتر است یکبار معاینه شوید تا با توجه به شرایطی که دارید,روش درمان مناسب پیشنهاد شود.البته بواسیر داخلی در 4 شدت مختلف دیده خواهد شد که عبارتند از :

  • بواسیر داخلی نوع 1 : در مراحل ابتدایی بیماری,شدت بیماری در کمترین حالت خود قرار دارد که می توان گفت خونریزی آنقدر اندک است که ممکن است متوجه آن نشوید.در این حالت تنها رگ های اطراف مقعد دچار تورم شده اند و هیچ بافت اضافه ای یا بیرون زدگی مشاهده نمی شود و اگر از روش های درمان خانگی بواسیر استفاده کنید,به احتمال زیاد بیماری از بین خواهد رفت.
  • بواسیر داخلی نوع 2 : در این حالت مقدار خونریزی تا حدی افزایش پیدا می کند و از آن طرف هم فرد کمی بافت اضافه پیدا می کند که در اثر دویدن یا ایجاد فشار,از مقعد بیرون می زند.البته اصلا جای نگرانی نیست! چرا که خود بافت بعد از چند دقیقه به داخل باز خواهد گشت.در نظر داشته باشید که احتمال درمان بیماری با روش های سنتی از این مرحله به بعد بسیار کم خواهد بود.
  • بواسیر داخلی نوع 3 : مرحله سوم دیگر برای بیخیال شدن نیست و سریعا باید به پزشک مراجعه کنید! چرا که بافت بیرون زده دیگر خود به خود به داخل باز نخواهد گشت و می بایست به شکل دستی این کار را انجام دهید که باعث افزایش خونریزی می شود.تنها روش قطعی درمان در این حالت استفاده از لیزر می باشد که بیمار خونریزی و درد نخواهد داشت.
  • بواسیر داخلی نوع 4 : در آخرین مرحله بافت دچار افتادگی حتی با دست هم به حالت اول خود باز نمی گردد و در طول روز با بیرون زدگی همراه است.در برخی از مواقع ممکن است که کمی درد به بیماری منتقل شود که کاملا عادیست (البته ممکن است عفونت هم باشد).

بواسیر خارجی

بواسیر خارجی یک مزیت دارد آن هم این است که به راحتی قابل تشخیص بوده و در خارج از بدن تشکیل می شود.از این رو به راحتی می توانید مواد مختلف را به ناحیه بواسیر زده تا به خوبی عمل کنند (البته این بدان معنا نیست که دیگر نیازی به لیزر نخواهید داشت و روش های درمان خانگی جوابگو هستند).اما باید این مورد را هم در نظر داشته باشید که نوع خارجی در 90% با درد برای بیمار همراه است که تحمل آن کار چندان راحتی نیست و باعث خونه نشینی فرد خواهد شد.همچنین باید مراقب باشید که جسم خارجی یا مواد غیر بهداشتی به ناحیه زخم شده برخورد نکنند که باعث ایجاد عفونت یا خراش خواهند شد.

همه چیز درباره پماد آنتی هموروئید

یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید این است که پماد آنتی هموروئید برای موارد زیادی کاربرد دارد و بیشتر برای نوع خارجی بوسایر به کار می رود.برای مثال برخی از پزشکان برای بیماری های تناسلی یا التهابات مختلف در ناحیه تحتانی تجویز می کنند که مشکلی نیست.همچنین شقاق مقعدی یکی دیگر از بیماری هایی است که می توانید با کمک این پماد تا حد زیادی آن را بهبود ببخشید.دیگر موارد عبارتند از :

  • بهبود زخم های به جای مانده از لیزر یا بیماری های دیگر
  • کنترل دردهای ناشی از بواسیر,شقاق و سایر بیماری ها
  • از بین بردن خارش و یا سوزش در مدت بسیار کوتاه
  • تا حد زیادی از عود کردن بیماری بواسیر جلوگیری می کند
  • با کاهش التهاب,خونریزی را کنترل می کند

نحوه مصرف از این پماد بسیار ساده است و تنها می بایست مقداری از آن را بر روی ناحیه بیرون زده قرار دهید (این کار را بین 2 الی 4 بار در طور روز انجام دهید).خوشبختانه اغلب این پمادها از مواد گیاهی تشکیل شده اند و به همین دلیل مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کنند (مواد تشکیل دهنده لیدوکایین,هیدروکورتیزون استات,آلومینیوم ساب استات,زینک اکساید و پراموکسین).


سوالات متداول

+ آیا استفاده از این پماد عوارضی هم دارد؟
پاسخ : اگر بیش از حد مجاز مصرف نکنید هیچ مشکلی به وجود نمی آید,اما عوارض اصلی را می توانیم التهاب بیش از حد و نکروز بافتی در نظر بگیریم (گاهی مواقع فرد به این پماد حساسیت دارد).

+ از کجا پماد خریداری کنیم؟
در حال حاظر بهترین بستر برای خرید,داروخانه های مجاز می باشند.

+ از چه برندی خریداری کنیم؟
در حال حاظر شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که ونتا یکی از بهترین ها به حساب می آید.البته پماد ابوریحان هم موجود است که قیمت مناسب تری دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *