لیزر بواسیر

لیزر بواسیر | لیزر هموروئید + هزینه ها و تصاویر

طبق نظر دانشمندان بیماری بواسیر بر اثر بسته شدن یا گرفتگی ورید های اطراف ناحیه مقعدی به وجود می آید و درمان آن کار بسیار راحتی بوده و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.دقیقا در اطراف سوراخ مقعد تعداد زیادی (لایه های مختلف) ماهیچه حقلوی وجود دارد که باعث کنترل و باز – بسته شدن آن می شود و اگر این بیماری کنترل نشود,فرد در آن قسمت احساس درد می کند و نمی تواند به خوبی مدفوعش را دفع کند.از بهترین روش های درمان,می توانیم لیزر بواسیر (لیزر هموروئید) را نام ببریم که تنها در 20 دقیقه انجام می شود و بیماری هیچ درد یا دوره نقاحتی نخواهد داشت.به هر حال ما می خواهیم در این مقاله تمام روش های رفع این بیماری را بررسی کنیم,پس همراهمان باشید!

چرا بواسیر یا همان هموروئید به وجود می آید؟

قبل از هر کاری در ابتدا باید با دلایل پیداش بواسیر و اینکه چه کارهایی را نباید انجام دهیم تا دچارش شویم,آشنا شده و ببینیم آیا امکان دارد که بی دلیل به هموروئید مبتلا شویم؟ شاید شما هم لاقه زیادی به مصرف غذاهای آماده یا همان فست فود داشته باشید و باید بدانید که خوردن بیش از حد از این غذاها یکی از اصلی ترین دلایل ابتلا به بواسیر به حساب می آید و به همین دلیل است که روز به روز بر درصد افرادی که بواسیر می گیرند,افزوده می شود.

همچنین کسانی که مدت زیادی بیماری های گوارشی یا یبوست دارند,ممکن است در آینده ای نزدیک هموروئید بگیرند و به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که همیشه در رژیم غذایی از سبزیجات و میوه ها که سرشار از فیبرهای طبیعی هستند,استفاده کنید.از دیگر دلایل به وجود آمدن بواسیر می توانیم به چاقی,نشستن زیاد,ایستادن بیش از حد (آرایشگرها) و وارد شدن لرزش زیاد و مداوم (کار با ماشین آلات صنعتی سنگین) اشاره کنیم.

انواع بواسیر را بشناسید

همانطور که می دانید یا نمی دانید بواسیر دو نوع خارجی و داخلی دارد که هر کدام از این دو بر اثر موارد مختلف به وجود می آیند و یک سری علائم دارند.در ابتدا بواسیر خارجی را می توانیم ببینیم که در اطراف ناحیه مقعدی به وجود می آیند و معمولا باعث درد و سوزش می شوند و به همین خاطر فرد در هنگام نشستن دچار مشکل خواهد شد.این برجستگی به دلیل لخته شدن خون به وجود می آید و اگر فرد وزن زیادی داشته باشد یا فعالیت های روزانه اش بیشتر از حد معمول باشد,به آن دچار می شود.

انواع بواسیر

اما در بواسیر داخلی برای روده بزرگ (انتها آن) یک سری التهاب و قرمزی به وجود می آید که در اثر برخورد مواد مختلف خونریزی های طولانی مدت ایجاد می شود و به همین خاطر اغلب افراد دچار ترس و اضطراب می شوند.نکته غیر قابل تحمل این است که هنگام دفع مدفوع ممکن است درد و سوزش بیش از حدی احساس شود که برای هیچکس قابل تحمل نیست و حتما باید رفع شود.از اصلی ترین دلایل بروز هموروئید داخلی می توان داشتن یبوست به مدت طولانی را در نظر گرفت که در بین ایرانیان بسیار شایع هستند.

روش های تشخیص بواسیر/هموروئید

اول از همه این موضوع را به شما بگوییم که هر موقع متوجه شدید که هموروئید گرفته اید (خدایی نکرده) بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا از پیشرفتش جلوگیری شود.ما این موضوع را گفتیم,چرا که خیلی از افراد هستند که خجالت می کشند همچین موضوعی را با کسی در میان بگذارند و وقتی نیاز به جراحی یا لیزر بواسیر شد تازه به فکر می افتند.

نکته دیگر این است که در بعضی از افراد هر دو نوع خارجی و داخلی دیده می شود و به همین خاطر باید هر چه سریع تر درمان را شروع کنند.اگر فرد احساس درد کند,به احتمال بسیار زیاد بواسیر خارجی یا شقاق دارد! به این دلیل می گوییم بواسیر داخلی درد ندارد که ناحیه ای شکل می گیرند دارای روبافت ستونی بوده و این بافت هیچ گیرنده دردی ندارد.

انواع بواسیر داخلی

خود بواسیر داخلی دارای 4 دسته بندی مختلف می باشد که شدت بیماری را نشان می دهند.البته این نوع تقسیم در سال 1985 به وجود آمد و در حال حاظر کمی متنوع تر شده اند که در مقاله های بعدی بررسی خواهیم کرد,اما این 4 نوع عبارتند از :

  • درجه 1 : در ان مرحله تنها رگ های اطراف ناحیه مقعدی ضخیم تر می شوند و هیچ برجستگی دیده نخواهد شد.
  • درجه 2 : در این درجه فرو افتادگی دیده خواهد شد که اغلب در هنگام نشستن ظاهر می شود و خود به خود به جای قبلی اش باز خواهد گشت,حتی می توان با یک جسم یا دست آن را به عقب بزنیم.
  • درجه 3 : در درجه 3 فرو افتادگی در هنگام نشستن رخ خواهد داد که خود به خود باز نخواهد گشت و می بایست به شکل دستی آن را به عقب بزنید.
  • درجه 4 : در نوع آخر بیرون افتادگی به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست و باید سریعا به پزشک مراجعه کنیم.

روش های پیشگیری از بواسیر/هموروئید

برای پیشگیری از هر بیماری شما باید با دلیل ابتلا آشنا باشید و اگر دقت کنید ما در چند خط بالاتر همه را به شما گفته ایم.اما به طور کلی بهتر است مدت طولانی یبوست و اسهال نداشته باشید (به پزشک مراجعه کنید) و رژیم غذایی خودتان را اصلاح کنید.خوردن مواد غذایی چرب و سرخ کردنی می توانند آسیب زیادی به دستگاه گوارش ما بزنند و برای جبران آنها باید از فیبرهای گیاهی کمک بگیرید.

همچنین می بایست با توجه به وزن و فعالیتی که دارید,مایعات به ویژه آب مصرف کنید و در کنار این مورد ورزش هم داشته باشید.همچنین اگر وزن زیادی دارید و می خواهید آن را کاهش دهید,می بایست این کار را به شکل درست و آرام ارام انجام دهید که مبادا دچار مشکل شوید.

لیزر بواسیر,لیزر هموروئید

همانطور که می دانید بشر توانسته در علم پزشکی پیشرفت های زیادی داشته باشد و دیگر نیازی به عمل جراحی های دردناک برای درمان بواسیر نخواهد بود.در حال حاظر با لیزر بواسیر می توان در مدت کمتر از 20 دقیقه به طور کلی از دست این بیماری خلاص شد و چند دقیقه بعد به زندگی عادی باز گردیم.به همین خاطر است که اغلب افراد به دنبال همین روش درمان هستند و دیگر کسی به سمت روش های تهاجمی نمی رود.ما در تخصصی درمان بیماری های آنورکتال با بهترین تجهیزات و پزشکان می توانیم مشکل شما را در سریع ترین زمان ممکن و بدون درد رفع کنیم.

در کنار مواردی که گفته شد,لیزر هموروئید یک سری مزایای دیگری هم دارد که که اصلی ترین آنها عبارتند از :

  • در لیزر کردن نیازی به بیهوشی یا تیغ جراحی نمی باشد (تهاجم نزدیک به صفر).
  • این لیزر باعث پایان بی اختیاری مدفوع خواهد شد.
  • چند دقیقه بعد از لیزر بواسیر کار می توانید به زندگی عادی خودتان برگردید.
  • دردی که بعد از لیزر احساس خواهید کرد بسیار کمتر بوده و به هیچ عنوان احتمال عفونت وجود ندارد (بر عکس جراحی سنتی).
  • در لیزر به هیچ عنوان پانسمان داخلی زده نخواهد شد و در آوردن این پانسمان به نسبت درد آورد خواهد بود.

هزینه لیزر هموروئید

در حال حاظر هیچ هزینه ثابتی را نمی توانیم برای این بیماری در نظر بگیریم و ملاک های مختلفی در تعیین قیمت لیزر هموروئید دخیل هستند.از جمله نوع آن و اینکه در چه درجه ای هستند و چه کارهای اضافی دیگری قبل از لیزر باید انجام شود.به هر حال ما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر کاری با شماره های داخل سایت ( 02188779148 ) تماس بگیرید تا کارشناسان ما بتوانند در زمینه قیمت و نحوه کار شما عزیزان را راهنمایی کنند.

عوارض لیزر بواسیر

دقت داشته باشید که لیزر بواسیر در حال حاظر هیچ عوارضی ندارد و اگر هم مشکلی ایجاد شود بر اثر بی تجربگی یا غیر حرفه ای بودن پزشک مورد نظر بوده که چطور باید قدرت لیزر استفاده کند تا بافت های دیگر آسیب نبینند.البته باید این موضوع را هم بدانید که اگر از تجهیزات پیشرفته کمک گرفته شود,احتمال آسیب به 0 خواهد رسید و دیگر نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.همچنین ما در آنورکتال با بهره مندی از بهترین تجهیزات و حرفه ای ترین پزشکان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *