هزینه لیزر بواسیر چقدر است؟

هزینه لیزر بواسیر

امروز بیماری های نشیمنگاه به ویژه بواسیر در بین مردم بسیار شایع شده و همین مورد باعث به وجود آمدن های جراحی بسیاری در شهرهای مختلف به ویژه تهران شده! ما در این مقاله قصد داریم تا هزینه لیزر بواسیر و اینکه اصلا چطور انجام می شود را بررسی کنیم و ببینیم که آیا در حال حاظر بهترین روش همین می باشد یا می توانید از روش های خانگی یا جراحی سنتی نیز کمک بگیرید؟ پس تا آخر همراهمان باشید!

اغلب کسانی که می خواهند یک جراحی انجام دهند,در ابتدا به روش تعرفه این کار و سپس نحوه انجام هستند و همین مورد باعث شده است که ما چنین مقاله ای را بنویسیم! به هیچ عنوان قصد نداریم وقت شما دوستان را تلف کنیم و به همین خاطر از ابتدا می گوییم که این کار حدود 2 میلیون تومان تمام خواهد شد که نسبت به مزیت های لیزر بسیار مقرون به صرفه به نظر می رسد.شاید برایتان سوال باشد که ما چطور می گوییم که لیزر هزینه کمی دارد؟ در ادامه با ما باشید تا متوجه منظورمان شوید.

معرفی بیماری بواسیر

بواسیر که نام اصلی آن هموروئید می باشد به دلیل ایجاد فشار بیش از اندازه به رگ های اطراف مقعد به وجود می آید و این رگ ها به مرور زمان دچار تورم و التهاب شده و اگر کاری برای درمانش نکنید,دچار افتادگی و به دون آمدن بافت اضافه خواهد شد.متاسفانه برخی از دوستان توجهی به علائم خود نمی کنند و با این تصور جلو می روند که بعد از مدتی,بیماری خود به خود درمان خواهد شد و نیازی به انجام کاری نیست! اما باید بدانید که گاهی مواقع نیاز است که اقدام به درمان های کمی تهاجمی تر مانند لیزر کنید که مبادا محل مورد نظر دچار عفونت شود.

عمل بواسیر

البته این تمام ماجرا نیست و خود بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که هر کدام از آنها یک سری نشانه ها دارند.در نظر داشته باشید که درمان بواسیر خارجی و داخلی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و از این رو نباید نگران باشید.برای شروع بهتر است کمی با خود بیماری و روش های جلوگیری آشنا شوید و سپس به نحوه کار لیزر و جراحی سنتی بپردازید!

بواسیر داخلی

اولین موردی که می خواهیم بررسی کنیم,هموروئید داخلی می باشد که در اغلب مواقع با خونریزی همراه بوده و معمولا بیماری دردی احساس نمی کند.وجود خونریزی باعث شده است که برخی بیماران آن را با عادت ماهانه یا انگل اشتباه گرفته و چندان کاری برای از بین بردنش انجام ندهند (چرا که در روزهای ابتدایی,مقدار خونریزی بسیار اندک بوده و چندان به چشم نمی آید).اما دیده شده است که همراه با خونریزی درد هم به سراغ بیمار می آید که در این حالت دو امکان وجود دارد : 1. فرد هر دو نوع بواسیر را با هم دارد 2. محل مورد نظر دچار عفونت شده است! تشخیص این موارد بر عهده پزشک متخصص بوده و معمولا افراد عادی نمی توانند کاری کنند.

مورد بعدی که باید به آن اشاره داشته باشیم,این است که بواسیر داخلی بر اساس شدت و علائمی که دارد خود به 4 گروه مختلف تقسیم می شود که عبارتند از :

 • بواسیر داخلی از نوع ضعیف که در چند روز ابتدایی خود قرار دارد و معمولا بیمار را دچار خونریزی آن هم به مقدار اندک می کند.این مقدار خون ممکن است اصلا دیده نشود و به همین خاطر است که درصد کمی از بیماران در این حالت به سراغ درمان می روند.نکته مثبت این است که روش های درمان خانگی معمولا در این حالت کارساز هستند و اگر کارهای جلوگیری کننده را هم انجام دهید به احتمال زیاد دیگر اثری از بیماری باقی نخواهد ماند.
 • بواسیر داخلی متوسط که رگ های متورم کمی بزرگتر شده و یک بافت افتاده تشکیل می دهند.این بافت در هنگام نشستن یا انجام یک سری فعالیت ها دچار افتادگی می شود و از ناحیه مقعد بیرون می زند.البته جای ترس و نگرانی ندارد! چرا که بعد از چند دقیقه دوباره به داخل باز خواهد گشت.منظور ما از این حرف این نیست که نباید بیماری را جدی بگیرید! چرا که خونریزی افزایش پیدا کرده است و فرد مستعد ابتلا به عفونت می باشد.
 • بواسیر داخلی شدید که دیگر کار از روش های خانگی گذشته و بهتر است با این کار باعث تلف شدن وقتتان نشوید! ممکن است در این حالت مقدار خونریزی به حدی برسد که بدن فرد را تضعیف کرده (در خانم ها و کودکان) و باعث بی حالی شود که مصرف غذاهای خونساز در این حالت پیشنهاد می شود.همچنین بافت دارای افتادگی دیگر خودش به جای اول باز نخواهد گشت و این کار باید به شکل دستی انجام شود!
 • بواسیر داخلی بسیار شدید که معمولا کمتر کسی به آن می رسد,مگر اینکه در مقابل درمان مقاومت زیادی از خود نشان داده باشد.در این مرحله بافت بیرون زده به هیچ عنوان به داخل نمی رود و باید لیزر یا جراحی سنتی انجام دهید! همچنین ممکن است در اثر انتقال عفونت یا اسیب های بافتی,فرد درد احساس کند که عادیست!

بواسیر خارجی

هیچ تفاوتی بین هزینه لیزر بواسیر داخلی و خارجی وجود ندارد و هر دو مورد در مدت 20 الی 30 دقیقه به طور کامل از بین خواهند رفت.در بواسیر خارجی برعکس مورد قبلی,خبری از خونریزی نیست و تنها درد است که به سراغ بیمار می آید.همین مورد باعث شده است که افراد بلافاصله به پزشک مراجعه کنند تا دردشان برطرف شود.مزیت بواسیر خارجی این است که به راحتی قابل تشخیص بوده و از آن طرف هم می توانید از مواد مختلف به شکل مستقیم بر رویش استفاده کنید (روش های خانگی) و در حقیقت اثر گذاریشان بیشتر خواهد بود.اگر بیمار هستید,بهتر است از شلوارهای جذب با جنس پلاستیک استفاده نکنید که شدت آن را افزایش خواهند داد!

هزینه لیزر بواسیر؟

اگر به پاراگراف دوم دقت کرده باشید,گفتیم که هزینه این کار حدود 2 میلیون توامان می باشد که ممکن است در شرایط خاصی افزایش پیدا کند و این مورد تماما بستگی به نظر پزشک دارد و اینکه چه کارهایی نیاز است انجام شود (از قبیل آزمایش و دارو).در لیزر درمانی آنقدر مزیت وجود دارد که دیگر کسی به سمت جراحی سنتی نخواهد رفت و این موارد عبارتند از :

 • لیزر حدود 20 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید و از این رو دیگر نیازی به صبرهای چند ساعته نمی باشد!
 • برای شروع درمان از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد و به همین خاطر تمام افراد با هر نوع بیماری زمینه ای می توانند این کار را انجام دهند.
 • به دلیل استفاده حداقلی از دست و تجهیزات دیگر,احتمال انتقال عفونت به صفر رسیده است و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.
 • در جراحی سنتی ممکن است در اثر لرزش دست یا اشتباه پزشک,بافت عضله اسفنکتر داخلی اسیب دیده و فرد به بیماری اختیاری مدفوع دچار شود که در لیزر اینطور نیست!
 • دوره نقاهت لیزر بین 1 الی 2 روز می باشد و فرد بعد از آن می تواند کارهای روزمره خودش را انجام دهد.
 • هزینه لیزر بواسیر در این چند سال کاهش یافته است (به دلیل واردات عمده تجهیزات لیزری).
 • فرد در طول جراحی به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت (چرا که محل زخم بسیار کوچک بوده و به چشم نمی آید).

تمام مواردی که باید می دانستید در این مقاله گفته شد و اگر سوالی داشته یا نیاز به مشاوره دارید,می توانید همین حالا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید (کارشناسان ما در تمام ساعات روز منتظر شما هستند).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید