بیماری بواسیر چیست ؟

بیماری بواسیر یا همان هموروئید ( هموروئید نام خارجی بواسیر است ) یکی از بیماری های دردناک مقعدی است که همراه با سوزش و خارش است . بواسیر به علت زیاد فشار آوردن مخصوصا در هنگام اجابت مزاج باعث تحریک روده راست از ناحیه رکتوم شده و در نهایت باعث کشیدگی رگ های کناری مقعد می شود .  بواسیر یا همان هموروئید می توانید به شکل داخلی ( از داخل مقعد ) و یا به شکل خارجی ) بیرون زدن از مقعد ) با اندازه های متفاوت خود را نشان دهد . معمولا شکل بیرونی آن درد بیشتری دارد چرا که به صورت یک تورم یا یک قسمت برجسته باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره شخص بیمار می گردد که البته در هر دو حالت به راحتی قابل درمان است .

درمان بیماری های نشیمنگاه

بیش از 40% افراد دنیا به بیماری بواسیر یا همان هموروئید مبتلا می شوند و نکته مثبت این است که اصلا جای نگرانی نیست,چرا که می توانید با کمترین هزینه و وقت آن را از بین ببرید و بعد از یک روز به زندگی برگردید.اما قبل از هر چیزی باید بیشتر با این بیماری آشنا شوید و بدانید که اصلا چطور به وجود می آید و چه کاری با بدن ما انجام می دهد؟ پس همراه ما باشید بررسی روش های درمان بواسیر و اینکه هموروئید چیست! در اطراف ناحیه مقعدی بدن انسان,رگ های بسیار زیادی وجود دارند که به کنترل و دفع مدفوع کمک می کنند و اگر این رگ ها دچار تورم و بزگی شوند,به آن بیماری بواسیر می گویند.

تشخیص بیماری بواسیر

بیماری بواسیر شایع ترین بیماری مقعدی است که در هر شخصی ممکن است علائم متفاوتی داشته باشد . بهتر است اگر دردی در ناحیه مقعدتان احساس می کنید صرف نظر از اینکه بخوانید تا بدانید علت آن چیست پیشنهاد می شود به پزشک بیماری آنورکتال مراجعه کتید چرا که تشخیص پزشک بهتر از تشخیص خودتان است . ولی اگر امکان ملاقات با پزشک را ندارید یا صرفا در نظر دارید که مطمئن شوید آیا به بیماری های نشیمنگاهی دچار شده اید یا نه می توانید علائم بیماری بواسیر را بخوانید .

درمان بواسیر

علائم بیماری بواسیر

بیماری بواسیر به طور کلی دارای بیرون زدگی همراه با درد ، سوزش یا خونریزی می باشد . کماکان این بیماری علائم های بسیار دیگری نیز به همراه دارد که در ادامه می توانید مطالعه کنید :

خونریزی بدون درد: این خونریزی از ناحیه مقعد به طور ناگهانی یا در هنگام اجابت مزاج – همچنین در بعضی از موارد نادر در هنگام خواب نیز این اتفاق افتاده است .
خارش مقعدی  : مقعدتان پس از انجام اجابت مزاج دچار خارش شدید شده یا هنگام نشستن آرام و قرار ندارید .
درد در ناحیه مقعد : این درد یکباره ایجاد نمی شود و بیشتر در مواقعی احساس می شود که شخص بیمار فعالیتی را یکباره انجام دهد . مثل بلند کردن اجسام سنگینی که روی قسمت نشیمنگاه شخص فشار وارد کند .
توده یا تورم : مهمترین ویژگی ظاهری بواسیر خارجی همین نمایان شدن توده یا تورم است.

لازم به یادآوری است که خونریزی مقعدی یا خون در مدفوع هرگز طبیعی نیست و اگرچه ممکن است از یک علت نسبتاً خوش خیم مانند بیماری هموروئید ناشی شود اما می تواند علل آن جدی تر باشد و باید حتما به پزشک مراجعه کرد .  این موارد شامل خونریزی از زخم ، بی حالی و سرد مزاجی ، بیماری التهابی روده و تومورها است. در صورت بروز خونریزی مقعدی ، مهم است که با متخصص بیماری های آنورکتال خود تماس بگیرید و هرچه زودتر برای درمان آن اقدام کنید .

بیماری بواسیر می تواند جدی یا خیلی طبیعی باشد بنابراین اگر شما هم احساس می کنید به این بیماری دچار شده اید حتما نباید خونریزی یا درد شدیدی داشته باشید تا برای درمان آن فکری بکنید .

بیماری بواسیر می تواند تا آخرین لحظه باعث خونریزی نشود یا آنقدر به صورت داخلی پنهان شود که شما هیچ چیزی را احساس نکنید اما یکباره درد آن به شکل فجیعی شروع شود . حتی اگر یکی از علائم ذکر شده را دارید فورا به پزشک متخصص این گونه بیماری های مراجعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چه عواملی باعث بیماری بواسیر می شوند؟

هنگامی که فشار های زیادی به روده راست یا رگ های اطراف ناحیه مقعدتان وارد شود باعث به وجود آمدن بواسیر می گردد . بیماری بواسیر یا هموروئید می توانید عوامل دیگری نیز داشته باشد از جمله :

 • عوارض ناشی از یبوست مزمن
 • سابقه خانوادگی بیماری بواسیر
 • فشار آوردن بیش از حد در حین مدفوع
 • نخوردن غذاهایی که دارای ماده فیبر هستند
 • به مدت طولانی نشستن مخصوصا در هنگام اجابت مزاج

درمان بواسیر چگونه است ؟

بواسیر علارغم اینکه بیماری دردناکی است اما روش های درمانی مثبتی دارد که به راحتی قابل درمان است . هر چقدر بیماری بواسیر شما سخت یا حاد باشد می توانید با به کار بردن یک سری اصول صحیح و روش هایی که در ادامه از آنها صحبت خواهیم کرد بیماری خود را درمان کنید در ادامه با ما همراه شوید تا این روش های درمانی را بررسی کنیم :

انواع روش های درمان بیماری بواسیر

1- یا فندوق بخورید یا از روغن آن استفاده کنید

درد و خارش دو علائم بسیار رایج بیماری بواسیر هستند . تا می توانید فندوق بخورید . فندوق خاصیت ضد حساسیت و ضد خارشی دارد و به راحتی می تواند التهاب های طبیعی بدن شما را بهبود ببخشید بنابراین می تواند تورم ناشی از بیماری بواسیر را نیز کاهش دهد.شما همچنین می توانیداز روغن فندوق یا صابون آن برای قسمت های مالیدنی روی مقعد یا ناحیه زخم شده استفاده کنید .

2-استفاده از حمام آب گرم

حمام آب گرم می توانید درد های ناشی از بیماری بواسیر را ارام کرده و در طولانی مدت باعث از بین رفتن آنها شود . هرچند که استفاده از حمام آب گرم به تنهایی نمی تواند یک گزینه درمانی کامل باشد اما در روند بهبود سلامتی شخص بیمار شده کم اثر نیست . شما می توانید یک وان پر از آب گرم پر کنید و روزانه حدود نیم ساعت در آن دراز بکشید . اب گرم باعث برطرف سازی التهاب و ارام کننده ی زخم های مقعدی می باشد.

همچنین پیشنهاد می شود مقداری نمک داخل آب وان بریزید . نمک باعث کاهش و تسکین دردهای موضعی بوده و به بهبود آن کمک می کند . همچنین حمام آب گرم بعد از اجابت مزاج اثربخشی بهتری دارد .

3-استفاده از کمپرس های یخ منجمد

یخ درد را تسکین می دهد . هر گاه که احساس کردید درد ناحیه مقعدتان تحریک شده است می توانید مقداری یخ کمپرسی را درون یک کیسه قرار داده و آن را روی ناحیه ورم کرده قرار دهید . حدود 10 الی 15 دقیقه بعد اگر دچار سردی یا لرزش نشدید این کار را تا مادامی ادامه دهید که درد آن به طور کامل حس نشود . البته این مسله را باید در نظر بگیرید که استفاده از یخ یک مکمل موقت است و برای بهبود کامل بیماری بواسیر کارایی به تنهایی ندارد . پیشنهاد می شود از این مکمل درمانی به همراه سایر روش ها نیز استفاده شود .

عمل بواسیر

4-استفاده از دستمال مرطوب به جای دستمال کاغذی (دستمال توالت)

در هنگام اجابت مزاج به جای استفاده از دستمال توالت کاغذی یا اب کشی مستقیم از دستمال مرطوب استفاده کنید . دستمال مرطوب به قدری خاصیت نرم کنندگی و تسکین دهی دارد که حتی بعد از اجابت مزاج اگر دردی تشدید شود فورا آن را خنثی می سازد . البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید از دستمالی که حاوی الکل آغشته شده باشد استفاده کنید . حتما از نوع دستمال مرطوبی که قرار است استفاده کنید مطمئن شوید.

درمان بواسیر با لیزر یا جراحی سنتی؟

در حال حاظر یکی از بهترین روش های درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی,استفاده از لیزر می باشد که چند سالی است وارد ایران شده است و در این مدت کوتاه توانسته افراد زیادی را به سمت خود جلب کند که نشان دهنده کیفیت آن است.اما متاسفانه برخی از پزشکان عزیز کشورمان,قصد دارند تا با تخریب های غیر اخلاقی این روش درمانی را بد جلوه بدهند که به هیچ عنوان اینطور نیست و ما در ادامه خواهیم گفت که چرا اغلب افراد از لیزر کمک می گیرند.

در روش لیزر درمانی,به هیچ عنوان از ابزار آلات مختلف استفاده نخواهد شد و از آن طرف تا حد امکان دست در کار دخالت داده نمی شود که همین موارد باعث دشه اند که احتمال انتقال عفونت یا ایجاد خطای انسانی,به صفر برسد.در روش جراحی سنتی گاهی مواقع پیش می اید که در اثر اشتباه پزشک,عضله اسفنکتر داخلی آسیب دیده و به همین خاطر فرد دچار بی اختیاری مدفوع می شود که درمانش کار وقت گیر است و برای افرادی که شاغل هستند,چندان جالب به نظر نمی رسد.نکته دیگری که می توانید به آن توجه داشته باشید این است که جراحی سنتی دوره نقاهت بسیار طولانی دارد که گاهی مواقع تا یک ماه هم طول خواهد کشید,به همین خاطر اگر زمان برایتان ارزش دارد و نمی خواهید وقتتان تلف شود,به سمت جراحی سنتی نروید (این زمان در درمان بواسیر با لیزر بین 1 الی 2 روز می باشد).

 

امیدواریم از این مقاله راضی بوده باشید,برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آنورکتال تماس بگیرید!

90 نظر در “درمان بواسیر | درمان هموروئید + هزینه و تصاویر

 1. نیما منتظری می گوید :

  سلام می خواستم بدون میشه بواسیر رو تو خونه هم درمان کرد؟ باید چه مواد غذایی بخوریم و چیکار کنیم؟ اگر میشه یه توضیحی بدید چون هنوز خیلی عود نکرده و می خوام شانسمو امتحان کنم ببینیم چطوریه

  باز ممنون

  • Melika می گوید :

   اره اگه هموروئید در نیاوردی میشه فقط اب زیاد بخور و هروقت دستشوییت گرفت برو و سبزی و سالاد و هندوانه و اینا زیاد بخور و زود ب زود هم برو دستشویی کن نزار بمونه و هنگان دفع زور نزن بزار خودش بیاد و اگ هنگام دفع درد داشتی یکم تحمل کن ولی حتما پیش دکتر هم بروو

 2. مهتاب می گوید :

  سلام من از امروز که از خواب بیدار شدم یک دفعه درد بدی رو در مقعدم احساس کردم اونقدر درد داشت که جیغ کشیدم. نمیتونم چهار زانو روی زمین بشینم. فقط وقتی دراز میکشم دردش بهتر میشه اما هرچند دقیقه همون درد بد رو داخل مقعدم احساس میکنم. امکان رفتن به پزشک رو ندارم. میخواستم بپرسم این مشکل درمان خانگی نداره؟

 3. دهقانی می گوید :

  سلام مدت دو ماه میشه تقریبا که من هموریید دارم و تازه این هفته به دکتر رفتم،و نظر دکتر این بود که دو تا جر خوردگی بزرگ به علت یبوست پیدا کردم و برام چند تا پماد نوشتن ،خواستم بدونم اول برم عمل کنم بعد پماد رو استفاده کنم یا اول پماد ها رو استفاده کم بعد برم عمل،ممنون میشم پاسخ بدهید

  • شهریار می گوید :

   داداش ،همچین میگی عمل کنم انگار میخای بری سینما…بزرگوار عملش درناکترین عمل جراحیه.. یه ماه تکون نمیخوری…عزیز سعی کن رعایت کنی و شکمت شل باشه شاید درست بشه….قربونت عملش سخته

 4. دهقانی می گوید :

  سلام من دو ماهه که هموریید دارم و چند روز پیش دکتر رفتم و گفتن که دوتا جر خوردگی بزرگ دارم و برام پماد نوشتن خواستم بدونم اول برم عمل کنم بعد پماد ها رو استفاده کنم یا برعکس،ممنون میشم جواب بدید

 5. رحمانی می گوید :

  سلام من بواسیر خونی دارم هیچگونه دردی ندارم فقط میرم دستشویی چند قطره خون میاد برای درمانش باید چیکار کنم ممنون از پاسخگویتون

  • ادمین می گوید :

   سلام جناب.
   بهترین روش درمان و قطعی ترین استفاده از لیزر هستش که ما در کلینیک آنورکتال همین روش رو استفاده می کنیم.برای درمان خانگی هم از این لینک کمک بگیرید.

  • لیلا می گوید :

   سریعتر درمان کنید منم دوسال پیش مشکل شما رو داشتم اهمیت تدادم الان به حد مرگ میرسم از بس درد دارم
   پماد شیاف اصلا جوابگو نیست

 6. محمد می گوید :

  نشستن در جوشانده برگ درخت انجیرموثر است التهبات وخوردن گرمیجات غلظت خون زیاد نشستن در دستشویی از عوامل بواسیر هستند

 7. آرمین می گوید :

  سلام اولا اینکه باید شیافت هموروئید بگیرید بزنید عالیه و التهاب میخوابونه و شیافت استامینیفون هم برای درد خوبه اونایی ک خون روشن دارند بواسیر هست و با شیافت خوب نشد باید برند عمل کنند کلا نیم ساعته عملش زودم ترخیص میشید و بعد از عمل تو لگن آب ولرم نسبتا داغ و با بتیاتین مخلوط کنید بشینید ضدعفونی میکنه مقعد رو اما اگر لخته و خون سیاه رنگ دارید حتما باید کرونسکوپی بشید و متخصص داخلی روده حتما معاینه کنه اصلا خجالت نکشید اگر دیر برید خدا نکرده بدتر میشه

 8. qwe می گوید :

  {راهکار ساده}

  جهت پیشگیری => گنجاندن میوه و سبزی در برنامه غذایی روزانه
  بهبود و درمان => چرب کردن محل با روغن نارگیل معجزه می کنه

 9. زهرا می گوید :

  سلام ببخشید من یه مدت هست موقع مدفوع خیلی درد دارم و بعضی اوقات هم کاملا دردم خوب میشه ولی الان یه چند وقتی هست که همراه مدفوع خون میاد ممنون میشم کمکم کنین

 10. محمد می گوید :

  متاسفانه ۲ ماه پیش حدودا ۸ ساعت رانندگی کردم و متاسفانه دستشویی هم میامد ولی بدلیل دستشویی نکردن در دست شویی عمومی بخاطر کرونا توقف نکردم ولی آمدم خانه خونریزی داشتم و بدتر از آن بخاطر خجالت پیش پزشک نرفتم و با الکل شستم که بدتر شد بعد از ۲ هفته پیش پزشک رفتم ولی خوب نشده و دوباره پیش پزشک رفتم هنوزم خوب نشده درد وحشتناکی داره ولی دکتر میگه هیچی نیست خوب میشه

 11. Arash می گوید :

  درود یک ماه هست که عمل هموروئید کردم لیزری نبود فکر کنم هنوز موقع مدفوع کردن تا چند ساعت بعدش درد دارم

 12. شمس الدین می گوید :

  پماد آنتی هموروئید استفاده کنید. همه داروخانه ها دارن و جعبه زرد و سفید رنگی داره. بهمین راحتی

 13. مسترم می گوید :

  سلام اقا می خواستم بدونم برای درمان بواسیر با این مواد خونگی میشه کاری کرد؟ از لیزر و جراحی میترسم نمیتونم اصلا

 14. اجرلو می گوید :

  ساده ترین عمل روی بدن عمل بواسیر با لیزر هستش من توی کشور قبرس با لیرز صبح عمل کردم هیچی متوجه نشدم غروب هم ترخیص شدم و بلافاصله هم تونستم همون شب برم دستشویی گلاب ب روتون بی نهایت ساده هستش خواهشا خودتونو عذاب ندید جراحی ب سبک قدیمی اصلا ب هیچ وجه انجام ندید حتی دو سه بار من دیدم طرف جراحی کرده اما باز برگشته الان ۱۱سال من لیزر کردم و خوراکمم عادی مثل همیشه بدون رژیم خاصی هست و راضی ام

 15. علی می گوید :

  سلام برادر ها و خواهرها
  من دیروز صبح عمل لیزر هموروئید انجام دادم
  قبل اون 5 سال دچار این بیماری لعنتی بودم و تو کل این مدت از یبوست و اسهال رنج میکشیدم. تا اینکه بعد این مدت دیگه امونم بریده بود. دنبال عمل رفتم که متوجه شدم دمان با لیزر بهتره خلاصه دکتر خوب پیدا مردم بیشترشون قیمت عمل لیزر رو از 4 تا 6 اعلام کردن ولی شهرستان آمل یک دکتری بود با 2/5 میلیون برام انجام داد. فقط شب اول درد بسیار وحشتناکی داشتم که واقعا قابل توصیف نبود که با مسکن های داخل سرمی و خواب آور به صبح رسوندم. این دوروز رو با استامیلفن و دیازپام سر میکنم و با طی کردن 1/50روز تقریبا درد جزئی دارم. فقط نیم ساعت بعد دستشوای رفتن درد دارم‌. چون دردش بالاست نزارید به پیری یا بچگی برسه . من تو سن 30سالگی عمل کردم. براتون آرزوی سلامتی میکنم. علی 30ساله از آمل

 16. علی می گوید :

  فقط از ادمین محترم یه کمک میخوام
  من که دیروز عمل لیزر انجام دادم چیکار کنم که دردش رو کنترل کنم و زودتر به زندگی عادی برگردم؟
  لطفا پاسخ بدید🙏

  • ادمین می گوید :

   سلام دوست عزیز.
   برای کنترل درد می تونید از مسکن های مختلف استفاده کنید (به شکل قرص) و اگر پاسخگو نبود کترولاک بزنید

 17. سارا می گوید :

  سلام من امروز از ناحیه مقعد درد عجیب و وحشتناکی داشتم که تا زیر دلم سمت چپ کشیده می شد استامینوفن کدئین خورم بهتر شدم ولی هنوز در قسمت مقعد حالت دردو گرفتگی دارم چند روز پیش هم ببخشید هنگام دفع سه روز متوالی خونریزی داشتم ولی دو روز بود خوب بودم لطفا راهنمایی کنید الان همچنان تو رختخواب خوابیدم نمی تونم درست بنشینم
  ممنون

  • ادمین می گوید :

   درود بر شما.
   خونریزی مربوط به بواسیر داخلی هستش معمولا (80% مواقع) و اینکه درد هم دارید ممکن است که عفونت یا بواسیر خارجی هم داشته باشید یا به طور کل بیماری دیگری باشد که نیاز به معاینه دارد.به طور کلی بهتر هست با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا به طور کاملا رایگان مشاوره دهند.

 18. سونیا می گوید :

  سلام خسته نباشید
  من دو روزه یه چیزی جای مقعد مثل یک جوش زده فک میکنم توش آب داره از وقتی پودر موبر استفاده کردم اینجوری شده نمیدونم چیع دقیقا و چه جوری از بین میره نمیدونم چی استفاده کنم اندازه یک نخوده فقط وقتی مدفوع میکنم یکم ازیت میشم من 16سالمه
  لطفا راهنماییم کنین آیا خودش خوب میشه یا برم عمل کنم؟
  اصلا نمیدونم چی هست توش یه چیزی اندازه نوک ماژیک سیاهه
  لطفا اگه دارویی داره اسم داروهو بگید تهیه کنم

 19. کاظم می گوید :

  سلام من هنگام دست‌شویی بیرون زدگی بسیاربزرگی دورمقعدم دارم وخونریزی هم دارم اوایل کم بوداماالان بسیار وخیم شده ایااین حالت هم درمان داره

 20. hasan می گوید :

  سلام دوست عزیز خودتونو بیخود درگیر نکنید نمیدونم بریم انجیر بخوریم یا هر روز چند ساعت عمرمونو هدر بدیم برید دکتر بگید زود میخوام کارم تموم شه دکتر لیزر مینویسه فرداش میرید بیمارستان یا کلینیک نیم ساعته عمل میکنن نیم ساعتم میمونید برای اینکه حالتون خوب میشه بعدش دو روز مسکن میدن اگه درد داشتی میندازی تموم میشه میره فقط به دکتر بگید جراحی نمیخوام لیزر بنویس اونایی که اینو دارن ولی درد ندارن تبریک میگم بهترین موقع خبردار شدید چون هیچ دردی نداره عملش فقط یه درد جزعی که با مسکن و اینا قابل رفعه یا میمونید یه روزی بعد تلف کردن عمر و کلی اعصاب خوردی میرید دکتر و درد زیادی رو تحمل میکنید یا همین اول راه از ریشه میکنید میره پی کارش بعد اونم هیچ وقت در اجابت مزاج زور نزنید اگه سخت بود دستشویی نرید از داروی سی لاکس استفاده کنید و اب زیاد بخورید اگه اب همیشه بخورید فکر میکنم هیچ وقت دیگه سراغتون نمیاد موفق باشید

  • ادمین می گوید :

   درود بر شما.
   آدرس کلینیک : تهران، میدان ونک، ولیعصر شمالی، مابین خیابان شیراز و شیخ بهایی، پلاک 146، واحد 3و4

   شماره تماس : 02188779148

    • ادمین می گوید :

     درود بر شما.
     متاسفانه داخل رشت فعالیت نداریم دوست عزیز و اگر می توانید تشریف بیارید تهران در خدمتتون هستیم و همون روز به طور کامل کارهاتون رو انجام میدیم.

     داخل هر شهری یک سری کلینیک وجود داره و می بایست بگردید یا در گوگل جستجو کنید.

   • مهدی می گوید :

    سلام .من تیرماه امسال عمل جراحی سنتی هموروئید انجام دادم .الان به مدت یه هفته هستش دوباره بعد خارش و سوزش دارم .باید چیکار بکنم

 21. وحیده می گوید :

  سلام،به همه دوستان توصیه میکنم به شدت از بادمجون دوری کنند، که عامل تشدید هموروئیده.
  استفاده از عرق کرفس هم خیلی عالیه و‌ کلا عرقیجات گرم مثل نعنا و کاکوتی، در نهایت اگر درمان نشد لیزردرمانی هم خوبه.
  از مشاوره این سایت هم ممنونم بابت راهنماییشون

 22. bahram می گوید :

  سلام خسته نباشید ببخشید پدر من ۲۰ روز کرونا گرفته خوب شد ی هفته کامل دستشویی نرفت وقتی رفت خیلیی سفت بود الان ۳ روز خون ریزی شدید داره احساس میکنه دستشویی داره اما وقتی میره فقط خون میاد و خیلیی درد داره ک جیغ میزنه بیمارستانم رفت لولع کردن ت گلوش ک ببین مال روده نباشه نیست مشکل نمیدونیم از کجاست خیلیی درد داره چیکار میشه کرد برای جلو گیری از خون ریزی و درد

 23. میم می گوید :

  سلام آیا باید برای جراحی در کلینیک شما وقت قبلی گرفت و اینک طول میکشه نوبت بدین ، میخواهیم از شهرستان بیایم و برگردیم ، ممنون

  • ادمین می گوید :

   سلام دوست عزیز.
   بله با شماره 09120225954 تماس بگیرید و همون روز به شما وقت لیزر خواهند داد.

 24. مونا می گوید :

  سلام من 2هفته ای میشه که کناره معقدم بواسیر هست نه دردی دارم نه خونریزی ونه خارشی
  میشه بگین چطور میتونم با روش خونگی اینو برطرف کنم

 25. جاوید می گوید :

  بیماری خجالت نداره.راحت برید دکتر.امروز و فردا نکنید.هرچقدر دیر تر مراجعه کنید.بیماری بیشتر میشه. بعد از دستشویی محل را خوب بشورید. با دستمال خشک کنید.

 26. .... می گوید :

  سلام من نه درد دارم نه هیچ علاعم خاصی
  یکی دو بار چند قطره خون توی مدفوعم دیدم این میتونه بواسیر باشه؟

 27. علیرضا می گوید :

  سلام. ببخشید من کنار مقعد یه جوشدر اوردم که وقتی لمسش میکنم قسمت اپاندیسیت احساس درد میکنم؟!! ممکنه راهنمایی کنید

 28. ناصر می گوید :

  سلام دوستان، من تو دوران نوجوونی بواسیر داشتم و بسیار دردناک بود برام اما دوستم گردویی‌ که تازه به اندازه بند انگشت رسیده رو بهم پیشنهاد کرد و من به سه قسمت نصفشون کردم و هر تیکه از اونارو به مدت ۲ دقیقه در مقعدم نگه داشتم و از اونموقع که ۷سال میگذره بواسیرم درمان شده، دوستان بهترین درمان لیزره اما اگه توان مالی ندارید یا هر دلیل دیگه‌ای حتما این روش رو انجام بدید.

 29. تارا می گوید :

  به هیچ عنوان از یخ استفاده نکنید، عفونت مقعد به سر و اعصاب سر و حتی دندان منتقل میشه و لرز شدیدی خواهید گرفت.

 30. Pariya می گوید :

  من چند سال میشه ابوسیر دارم ی بار عمل کردم تا چن ماهی خوب شدم عجب دردی داره نمیتونم بشینم ن راه برم خیلی اذیتم آدرس یا شماره تماس ی دکتر تو کرمان یا بندرعباس بم بدین مرسی از دردم آرامش ندارم

  • ادمین می گوید :

   سلام دوست عزیز.
   بهتر هست قبل از هر کاری با پزشک صحبت کنید که اگر شدت بیماری کم بود یا در نقطه ابتدایی خودش قرار داشت,از روش های درمان خانگی استفاده کنید و در غیر این صورت می بایست لیزر بشید.

 31. عربی می گوید :

  سلام من چند روز است دچاردرد شدید شدم طی این چند روز از پماد های فیشر و آنتی هیمو روئید استفاده کردم فقط کمی درد را کم می‌کند
  هنگام خارج شدن مدفوع فشار و دردی شدید منو عذاب میده و کامل تخلیه نمیشه بعدشم خارش عجیبی میگیره و باعث طولانی شدن بر نشیمنگاه میشه چکار باید بکنم یا به چه پزشکی مراجعه بکنم

  • ادمین می گوید :

   سلام.
   در این حالت تنها راه درمانی که می تونیم به شما پیشنهاد بدیم,لیزر هست که حدود 20 دقیقه زمان می برد و از طرفی دیگر هم شما هیچ درد و خونریزی نخواهید داشت (از بی حسی موضعی استفاده می کنیم).متاسفانه بیماری شما کمی پیشروی داشته و دیگه نمیشه از روش های سنتی کاری کرد.برای شروع هم می توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 32. حسین می گوید :

  سلام وقتی من دسشویی میرم میخوام دستشوئی کنم زور میزنم راهش گرفته میشه ممکنه بواسر باشه لطفأ راهنمايي کنید

  • حامد می گوید :

   احتمالش کمه. ولی احتمال این هست انتهای رودتون کشیده شده باشه. که با عمل یه سوراخ پشت مقعد اضافه میکنن و کشیدگی روده رو خالی میکنن

 33. امید علی می گوید :

  سلام…چند ماهه که قبل از دستشویی
  پوست سروگردنم شدیدا خارش میگیره
  ممنون از ادمین اگه راهنمایی کنید
  بعد از دستشویی واحابت مزاج تا چند ساعت بعد اصلا خارش سر و پدست گردن ندارم.

 34. رئیسی می گوید :

  من شش ماهی هست درگیر این بیماری شدم تا دوماه پیش درد زیادی داشتم پیش ما قرص های [نیاز به تایید مدیر] هست استفاده میکنم دردی ندارم تو هر پاکت هم پماد و دوبسته قرص وی دونه قرص دیگه هست تا دوماه استفاده بشه بیماری از بین میره و تو این دوران فلفل اصلا استفاده نشه

 35. عبدالرحیم حجازی کیا می گوید :

  سلام من حدود یکماه است عمل فتق انجام داده ام و کمی هم درد دارم کامل خوب نشده ، از قبل نیز زائده ای در مقعد داشتم و کمی بهتر شد ولی بعد از عمل فتق که بسختی مدفوع خارج میشود کمی خونریزی هم دارد سوالم این است با توجه به شرایط فوق آیا میتوان عمل بواسیر را انجام دهم یا خیر ؟ لطفآ راهنمایی لازم بفرمایید. با تشکر

  • ادمین می گوید :

   درود بر شما.
   این سوال کمی تخصصی هستش و بهتر هستش با کارشناس یا پزشک صحبت داشته باشید.
   شماره تماس : 09120225954

 36. رضا می گوید :

  سلام منم مشکل بواسیر رو دارم فک کنم حدود دو ساله اما بیشتر اوقات درد نداره و اگه هم داشته باشه کمه و مداوم فقط ببخشید برای من خارجیه و حدود دوسانت بیرون زدگی داره این درمانش چیه؟

 37. میرویس می گوید :

  سلام محترم من ۵سال میشه این مشکلو دارم مقعدم زده بیرون یکی زیاد قرمزه یکی هم جیگری هستش دیشب بادمجان خوردم الا زیاد سوزش میکنه به سختی میشینم من الان تو افغانستانم پولی ندارم در مانش عملش کنم شما یه توضیع بدین چکار باید بکنم

 38. اسماعیل بزرگمهر می گوید :

  برای کاهش فشار، روی مقعد، زمان مدفوع از آب گرم ولرم با شیلنگ دستشویی، خلوی مقعد بگیرید تا مقداری آب وارد روده بزرگ شود، ولی مواظب باشید که فشار آب به دیواره روده تان فشار نیاورد، سپس شیلنگ آب را کنار بگذارید،. مدفوع علاوه بر نرم شدن، سریع از مقعد شما دفع میشود. و فشاری به هموروئید نمی آورد. بعد از عمل شیلنگ دستشویی را با الکل گند زدایی کنید و دستان خود را نیز با دقت بشوئید. در ضمن معده خودت را هم تقویت کنید. معده نباید سرد یا بلغمی باشد

 39. ... می گوید :

  سلام وقتتون بخیر من چند ماهی بود خارش داشتم ولی با کرم تموم شد ،تقریبا دو روزه متوجه شدم به شکل بواسیر از قسمتی از مقعدم بیرون زده و اندازه بزرگی داره انداره یه لوبیا و یهویی بروز کرده نگران شدم شدید میخواستم بدونم بواسیر همورئید امکان بروز در یک روز رو دارن؟

 40. فرشید می گوید :

  [12/19, 5:25 PM] Farshid: بنده مدتی یبوست داشتم کلی قرص دارو استفاده کردم ولی اصلافایده نداشت خیلی میترسیدم فکر میکردم رودهام مشکل دارن تایه روز توحموم به خودم فشار اوردم دست زدم به مقعدم یه گوشتای اضافه دور مقعدم هست فکر کنم بوسیر
  [12/19, 5:26 PM] Farshid: فقط چیزی که بیشتر اذیتم میکنه وفکرم درگیر میکنه اینه که ایا کسایی که باوسیر دارن دچاریبوست مزمن میشن یاخیر چون بنده اصلا نمیتونم دشویی برم

 41. زکی می گوید :

  منو بصورت سنتی عمل کردم هم همورئد وهم شقاق داشتم خوب شدم بعد ازعمل هم درد کمی داشتم الان بعد ازهشت سال دوباره درد دارم البته اساس کشی خونه داشتم وکار سنگین کردم نمیدونم بازم عمل داره ما مسکن مهر فولادشهر اصفهانیم هیچ جا رو بلدنیستم میگن دکتر اصفهان هست منم خانم هستم دکتردعمومی فقط اقا پیدا کردم که معاینه نکردن چون هم اقا بود وهم گفتن توی درمانگاه معاینه نمیکنن

 42. M می گوید :

  سلام . من چند سالی میشه یه بیرون زدگی مقعدی دارم .اوایل گاهی درد جزئی داشت یا موقع اجابت ،خیلی جزئی خون میدیدم . اما خیلی وقته که خونی ندیدم و درد هم نداره اما قسمت گوشتی مانندش هنوز هست .خواستم ببینم همین بواسیر هست؟ یا چیز دیگه ای هست ! من واقعا روم نمیشه مراجعه کنم به دکتر و حتی خونوادمم بعد چند سال از این قضیه بی خبرن …

 43. A.I می گوید :

  سلام
  دکتر خوب برای عمل لیزر اصفهان کسی رو نمیشناسین؟ خانم باشن . ممنون میشم اگ کسی میشناسه بگه

 44. نیما افضلی می گوید :

  سلام می خواستم بدونم برای درمان سریع بواسیر به غیر از لیزر چه موارد دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟ چون من قبلا یکبار جراحی سنتی داشتن ولی خب الان دوباره همون مشکل پیش اومده و احساس می کنم که این روش ها چندان کمک کننده نیستن و فقط هزینه برن…هر جا هم میرم یه قیمت بهم میدن و آخرش نفهمیدم دقیقا چقدر.امیدوارم شما بتونید کمک کنید

  • ادمین می گوید :

   سلام در حال حاظر استفاده از لیزر بهترین و سریع ترین روش درمانی هست که می تونید استفاده کنید و اگر به نظرات دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که خیلی از دوستان بعد از جراحی سنتی باز هم این مشکل رو دارند و به همین خاطر هست که جراحی سنتی در حال جمع شدن هستش (البته به دلیل قیمت پایین احتمالش کم هست که به طور کامل برداشته بشه).

 45. M می گوید :

  سلام. من ۵ سال بواسیر دارم. هرچند وقت یبار بیرونزدگی و تورم داشت و زخم و خونریزی بیرونی.
  الان یک هفته بیشتر هست که اون زخم و توده داخل هست و هربار با درد و خونریزی همراه هست و بهتر نمیشه.
  پماد ام جی هم چندبار زدم تو ولی فایده نداشت.
  در حالت زخم بیرونی بدون پماد حداکثر یک هفته وبا پماد سه روزه خوب میشد.
  و تورم هم با خوردن آب زیاد حل میشد.
  الان خیلی اذیت میکنه به نظرم باید عمل کنم.

 46. سارا می گوید :

  باسلام من علائم هموروئید ندارم ولی همیشه لباسهام بوی مدفوع می‌دهد البته مدفدع هم بیرون نمی آید مدفوع بد بو هم ندارم فقط لباس زیر ورو بوی بد میدهند

 47. بهروز می گوید :

  سلام مدفوع سیاه،یبوست مزمن،گوشتی وبسته شدن ناحیه مقعد، بدون درد،به پزشک مراجعه کردم وقت برای سه ماه دیگه میدن
  پیشنهاد شما چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *