عمل هموروئید خارجی

هزینه عمل هموروئید و فیشر | عمل هموروئید خارجی

همینطور که جلوتر می رویم,درصد کسانی که سالانه به بیماری هموروئید و فیشر مبتلا می شوند افزایش پیدا می کند و دلیل اصلی اش هم رعایت نکردن یک سری نکات در طرز زندگی یا رژیم غذایی می باشد.در حال حاظر افراد زیادی هستند که به سمت مصرف فست فودها روی آورده اند و این مورد یکی از اصلی ترین دلایل این مشکل می باشد.دقت داشته باشید که هزینه عمل هموروئید و فیشر زیاد نیست و نیازی هم به نگرانی در این زمینه نمی باشد,پس با خیالی راحت تا انتها مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم که چطور این کار انجام می شود.

هموروئید چیست؟

برای اینکه با طرز و هزینه عمل هموروئید آشنا شوید,در ابتدا می بایست به این سوال پاسخ دهیم که اصلا بواسیر چیست! در حقیقت بواسیر به دلیل فشار بیش از حد به وریدهای اطراف مقعد به وجود می آید و دو نوع مختلف یعنی هموروئید داخلی و خارجی دارد.برای آشنایی بیشتر با این موضوع,این مقاله را بخوانید.

هموروئید ترومبوزه 

بواسیر ترومبوزه معمولا در افراد کمتری دیده می شود و درد آن به نسبت بقیه موارد زیادی می باشد و به همین خاطر سریعا می بایست به پزشک مراجعه کنید تا اقدامی کند.این نوع هموروئید به دلیل لخته شدن خون در زیر بافت به وجود می آید و می توان گفت شدیدترین نوع بوده و امکان بازگشتش (در صورت عدم رعایت نکاتی پایین) زیاد می باشد.

هموروئید داخلی و خارجی

هموروئید خارجی و داخلی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و در حقیقت می توان گفت که هر دو یک مشکل را ایجاد می کنند و تنها در ظاهر و درد با یکدیگر تفاوت دارند.برای مثال هموروئید داخلی در داخل دیواره مقعد تشکیل می شود و معمولا با خونریزی همراه بوده و از آن طرف در 90% مواقع باعث درد نمی شود.اما هموروئید خارجی دقیقا بر عکس این موضوع بوده! یعنی خونریزی ندارد ولی درد به نسبت زیادی خواهد داشت و اینکه هر فرد عادی می تواند به راحتی وجودش را تشخیص دهد,چرا که در ناحیه بیرونی بدن ظاهر می شود و نیازی به بررسی زیادی ندارد.

درمان هموروئید خارجی

روش های زیادی برای درمان هموروئید خارجی و داخلی وجود دارد و این کاملا بستگی به شدت و نوع بیماری فرد دارد.برای مثال اگر در مراحل ابتدایی هستید می بایست در از درمان های پایه شروع کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد.و همینطور که شدت بیشتر می شود می بایست از داروها کمک بگیرید و در آخر هم می رویم سراغ جراحی که یک نوع عمل سرپاییه به حساب می آید.

– درمان های خانگی هموروئید

این موارد را تمام کسانی که هموروئید چه داخلی چه خارجی دارند می بایست رعایت کنند.حتی کسانی که عمل شده اند هم باید بدانند که مستعد گرفتن دوباره این بیماری هستند و می بایست با مراقبت های مختلف از ابتلا دوباره جلوگیری کنند.از جمله مهمترین روش های درمان یا کنترل خانگی هموروئید عبارتند از :

  • مصرف به اندازه (بین 20 الی 35 گرم در روز) فیبر که اغلب در سبزیجات یافت می شود.
  • با توجه به وزن و فعالیتی که دارید,می بایست آب مصرف کنید.
  • در هنگام دفع مدفوع به هیچ عنوان فشار وارد نکنید و با خوردن آب یا سبزیجات سعی در رفع این مشکل کنید.
  • از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.
  • بعد از میل کردن غذا سعی کنید بین 1 تا 3 ساعت هیچ فعالیت شدیدی نداشته باشید که فشار بر دیواره روده بزرگ وارد کند.
  • به هیچ عنوان چند روز پشت سر هم فست فود نخورید,چرا که روغن های مضر و خشکی آنها باعث آسیب به دستگاه گوارش شما خواهد شد.

– داروهای هموروئید خارجی و داخلی

یکی از داروهایی که قطعا اسمش را شنیده اید,پماد ضد هموروئید می باشد که در می توانید آن را در اکثر داروخانه ها پیدا کنید و نیازی به نسخه پزشک ندارد.دقت داشته باشید که این پماد برای هموروئید خارجی کاربرد دارد و در آن مواد مختلف از جمله هیدروکورتیزون استات (C23H32O6 – ضد تورم و التهاب) و لیدوکائین (C14H22N2O – جلوگیری از حس کردن درد,خارش و سوزش) به کار رفته که می تواند درد و التهاب را در سریع ترین زمان ممکن التیام بخشد.جدا از این موارد هزینه دارو نسبت به هزینه عمل هموروئید بسیار کمتر بوده و اگر بتوانید سریعا موضوع را کنترل کنید,قطعا بسیار جلو خواهید افتاد.

عمل هموروئید خارجی

دقت داشته باشید که عمل هر دو نوع هموروئید خارجی و داخلی تقریبا به یک شکل انجام می شود و اینطور نیست که تجهیزات و طول عمل متفاوت باشد.اگر به ظاهر بواسیر خارجی در تصویر زیر دقت داشته باشید,متوجه خواهید شد که مانند یک تکه گوشت اضافه دیده می شود که گاهی زیر آن لخته خون می گیرد که به این هموروئید,هموروئید ترومبوزه گفته می شود (به رنگ صورتی یا بنفش تیره).خود عمل هموروئید خارجی با دو روش مخلتف یعنی عمل سنتی و لیزر هموروئید انجام می شود که مورد اول چندان پیشنهاد نمی شود! چرا که احتمال انتقال عفونت یا افزایش دوره نقاحت در آن وجود دارد و در حال حاظر جزو روش های منسوخ شده به حساب می آید.

– لیزر هموروئید خارجی و داخلی

افراد زیادی هستند که تصور می کنند این بیماری برای خانم ها بیشتر می باشد,اما باید بدانید که مردان بیشتر برای درمان به پزشک مراجعه می کنند و دلیل اصلی اش را می توانیم طرز زندگی اشتباه (رژیم غذایی ناسالم) و کارهای سنگینی بدانیم که انجام می دهند.به هر حال لیزر هموروئید خارجی کار بسیار سریعی بوده و بیمار می تواند بعد از 20 دقیقه به کارهای روزمره خودش برگردد و هیچ دوره نقاحت یا عوارضی هم ندارد.

– درمان سنتی هموروئید

در جراحی و درمان سنتی,پزشک از تیغ جراحی برای برداشتن بافت استفاده می کند که دردناک بوده و احتمال انتقال بیماری در این بین بسیار بیشتر از لیزر می باشد.البته گاهی مواقع از داروهای بیهوشی هم برای این کار استفاده می شود که قطعا تاثیرات منفی بر روی بدن خواهد گذاشت و هر کسی توانایی این کار را ندارد و ما همیشه به بیماران خود استفاده از لیزر را پیشنهاد می کنیم.

هزینه عمل هموروئید چقدر است؟

در ابتدا باید بگوییم که هزینه عمل بواسیر کاملا بستگی به وضعیت بیماری در بدن شما دارد و اینکه چه کارهایی قبل یا بعد از عمل نیاز است که انجام بگیرد.برای مثال ممکن است نیاز به یک آزمایش داشته باشید یا اینکه هموروئید شما بسیار پیشروی کرده باشد و باعث بروز یک سری مشکلات دیگر شده باشد (البته بسیار کم اتفاق می افتد) و ما بدون دیدن نمی توانیم قیمت بدهیم.اما اگر می خواهید قیمت حدودی داشته باشید,می توانید با شماره های داخل سایت (02188779148) تماس بگیرید تا کارشناسان پاسخ شما را بدهند.

معرفی بیماری فیشر

فیشر یا شقاق مقعدی به نوعی زخم یا خراش بر روی دیوار مقعد گفته می شود که به نسبت دردناک بوده و می بایست سریعا عمل شود.این بیماری در ناحیه پوشش سلولی به وجود می آید که گیرنده های درد بسیار زیادی دارد و به همین خاطر است که اصلا قابل تحمل نیست و فرد را از انجام هر کاری باز می دارد.

تفاوت هموروئید با فیشر

تفاوت هموروئید با فیشر در چیست

بسیاری از افراد هستند که تصور می کنند این دو بیماری دقیقا یکی هستند,اما باید بدانید که فیشر هیچ بافت اضافی به وجود نمی آورد و تنها پوست خود بدن است که از بین می رود یا خراش می خورد.اما در هموروئید یک بافت توپی شکل در اطراف یا داخل مقعد تشکیل می شود که روش درمان این دو مورد شباهت به نسبت زیادی به یکدیگر دارند.

عمل فیشر با لیزر

فیشر هم مانند هموروئید می تواند با روش سنتی از بین برود و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.اما استفاده از لیزر ریسک عمل را به صفر می رساند و خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد و به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی به طور کلی جایگزین روش سنتی شده است.طول عمل فیشر یا شقاق هم بین 15 الی 20 دقیقه می باشد و هیچ زمان اضافه ای برای استراحت یا همان نقاحت نیاز نمی باشد و بیمار بعد از یک استراحت کوتاه می تواند به کارهای خودش برگردد.

منابع : آنورکتال | ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *