پشتیبانی تلگرام
تماس تلفنی
فیستول
 

فیستول مخرج

فیستول مخرج زائده ای است که معمولاً بدنبال یک آبسه (دمل) اطراف مقعد به وجود می آید. معمولاً آبسه نیاز به تخلیه اورژانسی با لیزر یا جراحی داشته و در ٥٠ درصد موارد به دنبال درمان آبسه، فرد دچار فیستول می گردد.
در این مطلب با ما همراه باشید تا از چند و چون علاأم و درمان این بیماری آگاه شوید.
خواهیم دید که چگونه می توان با جدیدترین متدهای درمان، بدون درد، خون ریزی و دوره نقاهت، در مدت زمان کوتاهی بیماری خود را به صورت کامل و بدون برگشت از بین ببرید.

به مرکز بیماریهای آنورکتال خوش آمدید

جراحی با لیزر یکی از جدید ترین متد برای از بین بردن بیماریهای نشیمنگاهی بشمار می آید در جراحی با لیزر بدلیل برش و انعقاد خون بعد از برش محل جراحی کاملا برای دید و مانور جراح بسیار باز و شفاف میشود و کاملا ریشه ها و شاخه های جانبی قابل مشاهده میباشند و امکان این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند را تا حد قابل توجهی بالا میبرد به همین سبب است که امکان برگشت بسیار کم و در حد صفر میشود

ساعت کاری

مرکز خدمات بیماریهای آنورکتال 7 روز هفته در خدمت شما

  • 9 تا 18

ارتباط با ما

مزایای خدمات ارائه شده ما

چرا بیماران ما را انتخاب می کنند؟

 

علائم فیستول


علامت اصلی فیستول، ترشح چرکی طولانی مدت از یک سوراخ و گاھی چند سوراخ از اطراف مخرج می باشد. بنا به تعریف، یک فیستول باید حداقل ٢ دھانه داشته باشد که بوسیله یک مجرای توخالی به یکدیگر متصل می شوند.
اغلب فیستول ھای مخرج از غدد مترشح مستقر در کانال مخرج منشا می گیرند. این غدد ابتدا عفونی (muccos) می شوند و سپس عفونت به آبسه منجر می شود و زمانیکه آبسه باز یا پاره شود فیستول پدید می آید که ممکن است زیر پوستی- زیر مخاطی- داخل عضلانی و یا زیر عضلانی باشد.
فیستول می تواند قدامی یا خلفی و یا منفرد یا مرکب یا نعل اسبی باشد.
شکایت اصلی بیماران معمولا ترشح مداوم یا متناوب است.
معمولا سابقه آبسه عود کننده که خودبخود یا با جراحی تخلیه شده است وجود دارد.
گاھی یک برجستگی که از آن چرک خارج می شود یا بھبود یافته دیده می شود.
مجرای فیستول مانند طنابی لمس می شود و مسیر آن در مجاورت اسفنکتر و سوراخ اولیه قابل لمس است.

آیا فیستول خطرناک است؟


فیستول ھایی که به مدت طولانی عفونی و بدون درمان مانده اند می توانند سبب عفونت ھای منتشر بشوند.
درموارد زیادی سرطان (کارسینوم) در فیستول ھای مزمن و درمان نشده گزارش شده است و درمان موثر فیستول در واقع پیشگیری از این واقعه است.

درمان فیستول با لیزر


نکته مھم در درمان فیستول آن است که درمان داروئی به کمک آنتی بیوتیک و غیره ھیچ جایگاھی نداشته و تنھا درمان موثر انجام جراحی با لیزر یا بصورت سنتی می باشد.
درمان به روش جراحی (فیستولوتومی) معمولا تنھا درمان موثر است و جھت انجام آن، سوراخ خارجی و داخلی (اولیه) باعبور پراب (میله فلزی نازک و قابل انعطاف و نرم) و با استفاده از آب اکسیژنه و بلدومتیلن رقیق باید پیدا شوند و مجرا یا مجاری unroffed فیستول باید بطور کامل مشخص شوند.
مجرا در تمامی طول آن بازمی شود، بطوریکه فیستول به شکل یک زخم باز درآید. باید مطمئن شد که زخم حاصل از عمق به سطح بطور خود به خود ترمیم می شود.
در تمام روش ھای درمانی اعم از جراحی معمولی و یا لیزر بسته به طول و عمق فیستول، ٥ تا ١٠ درصد احتمال عود وجود دارد.