پشتیبانی تلگرام
تماس تلفنی
آبسه پر آنال
 

آبسه مخرج (آبسه پرآنال - کورک یا دمل)

یکی از علل شایع درد مقعد و اطراف آن، آبسه پرآنال یا دور مقعدی می باشد که معمولا در ھر سنی اتفاق می افتد اما در سنین ٢٠ تا ٣٥ شایع تر است.
در این مطلب با ما همراه باشید تا از چند و چون علاأم و درمان این بیماری آگاه شوید.
خواهیم دید که چگونه می توان با جدیدترین متدهای درمان، بدون درد، خون ریزی و دوره نقاهت، در مدت زمان کوتاهی بیماری خود را به صورت کامل و بدون برگشت از بین ببرید.

به مرکز بیماریهای آنورکتال خوش آمدید.

جراحی با لیزر یکی از جدید ترین متدها برای از بین بردن بیماریهای نشیمنگاهی بشمار می آید. در جراحی با لیزر بدلیل برش و انعقاد خون، بعد از برش محل جراحی کاملا برای دید و مانور جراح باز و شفاف می شود و کاملا ریشه ها و شاخه های جانبی قابل مشاهده می باشند.
این ویژگی باعث می شود ریشه ها کامل سوزانده شوند، به همین دلیل امکان برگشت بسیار کم و در حد صفر می شود.

ساعت کاری

مرکز خدمات بیماریهای آنورکتال 7 روز هفته در خدمت شما

  • 9 تا 18

ارتباط با ما

مزایای خدمات ارائه شده ما

چرا بیماران ما را انتخاب می کنند؟

 

علائم شروع بیماری آبسه مقعدی

در شروع بیماری، علائم به صورت درد مبھم ناحیه مقعد، ھمراه با کوبیدگی بدن و بی اشتھایی خود را نشان می دهند.

این علائم گاھی از سوی بیمار، با یک سرماخوردگی معمولی که ھمین علائم را دارد اشتباه گرفته می شود. اما به تدریج که بیماری پیشرفت می کند، درد مقعد شدت می یابد، به طوری که حتی با حرکت و یا سرفه کردن، درد بیمار تشدید می گردد و ممکن است بیمار به علت درد شدید، نتواند بنشیند و تمایل به ایستادن داشته باشد.

احتمالا، تب بیمار در مراحل پیشرفته تر بیماری به ٣٩ درجه سانتی گراد و حتی بالاتر، ھمراه با لرز شدید خواهد رسید.

درمان آبسه مقعدی

برای تشخیص اینکه آیا به این بیماری مبتلا شده اید یا خیر می بایست به پزشکی متخصص مراجعه کرده تا او شما را معاینه کند. درمان آبسه مقعدی توسط باز کردن آبسه و خالی کردن آن انجام می شود.

برای آبسه های عمیق از بیهوشی عمومی و برای آبسه های سطحی تر از بی حسی موضعی استفاده می شود.

بیمار پس از جراحی باید هر روز و 2 الی 4 ساعت (به مدت 20 دقیقه) ، در وان یا لگنی که ارتفاع آب گرم آن 15 الی 20 سانتی متر است بنشیند. بهره گیری از کمپرس آب گرم و لامپ گرم کننده یکی از راهکار های تسکین درد است.

تا جایی که امکان دارد از بروز یبوست جلوگیری شود زیرا یبوست باعث بیشتر شدن فشار بر روی محل جراحی خواهد شد. همچنین باید دستورات دکتر درباره پاکیزه نگه داشتن محل جراحی و عوض کردن پانسمان را رعایت کنید.

درمان آبسه با دارو

آبسه مقعدی اگر به موقع درمان نشود ممکن است باعث افزایش عفونت شود. امکان دارد برای عفونت، داروی ضد قارچ و آنتی بیوتیک و برای جلوگیری از یبوست داروهای مسهل و نرم کننده از سوی پزشک تجویز شود.
که این داروها خود عوارضی جانبی را در پی خواهند داشت.

درمان آبسه با لیزر

یکی از روش های مدرن برای درمان بیماری های مقعدی درمان با لیزر است. در درمان آبسه مقعدی با لیزر، از اشعه های مختلف برای ترمیم، برش و خراب کردن بافت ها بهره می گیرند.

اشعه لیزر می تواند بافت ها را برش داده یا خراب کند و یا بلعکس بافت صدمه دیده را با چسباندن لبه های آن ها به هم ترمیم کند.

به دلیل قابلیت های ذکر شده از لیزر ها در بسیاری از عمل های جراحی به عنوان جایگزینی برای چاقوهای جراحی و حتی بخیه زدن بهره می گیرند.

یکی از خاصیت های لیزر، انعقاد خون پس از برش بافت های محل مورد جراحی است. این امر سبب می شود محل جراحی کاملا واضح و شفاف شود تا در صورت وجود ریشه های جانبی جراح آن ها را بسوزاند تا امکان برگشت دوباره این بیماری را به صفر برساند.

توصیه های بعد از جراحی

فیبر بیشتری بخورید!

خوردن فیبر باعث جلوگیری از بروز یبوست در شخص بیمار می شود و همچنین باعث می شود تا عمل دفع به راحتی انجام شود.

سوپ و آش!

توصیه می شود از سوپ و آش در دوران نقاهت خود استفاده کنید.

استراحت کافی

با استراحت کافی و رعایت دستورات پزشک پس از مدتی کوتاه به زندگی نرمال خود بازگردید.